• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
علم و دانش

کشورهای با بالاترین میانگین سرعت اینترنت

کشورهای با بالاترین میانگین سرعت اینترنت

High speed internetامروزه کاربردهای اینترنت آنچنان گسترده شده که نمی‌توان تمامی کاربرد‌های آن را برشمرد. چندان عجیب نیست اگر بگوییم بزودی اینترنت یکی از اجزای ضروری زندگی انسانها می‌شود. اینترنت به قدری مهم شده است که در حال حاضر، دانشمندان سطح دسترسی مردم به اینترنت را از مهم ترین عوامل پیشرفت جوامع می دانند. بالا بودن سرعت اینترنت نیز، جزء همین سطح دسترسی محسوب می شود. میانگین سرعت اینترنتی که عامه مردم به آن دسترسی دارند، همیشه مورد توجه دولت ها بوده تا بتوانند آن را ارتقا دهند.

سرعت دسترسی به اطلاعات در ابنترنت، رابطه مستقیمی با پیشرفت ملت ها دارد. از این رو دولت ها سعی بر این دارند که به صورت مداوم، سرعت اینترنت کشور خود را با توجه به زیرساخت هایشان، ارتقا دهند.

در زیر، کشورهایی را معرفی میکنیم که بر اساس آمار کمپانی Akamai  در فصل اول سال ۲۰۱۵ میانگین سرعت اینترنت آنها، در بالاترین رده قرار دارد.


#1 کره جنوبی
#2 ایرلند
#3 هنگ کنگ چین
#1 کره جنوبی
امتیاز ما
0/10 8.2/10
#2 ایرلند
امتیاز ما
0/10 7/10
#3 هنگ کنگ چین
امتیاز ما
0/10 6.5/10
1 > کره جنوبی

کشور کره جنوبی همیشه از پیشتازان دنیای اینترنت بوده است. حال نیز با میانگین سرعت 23.6 مگابیت در سطح کشور، اولین رتبه را در این لیست دارد که نسبت به سه ماهه قبل، 6.3% افزایش داشته است. ولی نیست به سال قبل، هیچ تغییری نداشته.


2 > ایرلند

ایرلند نیز، که اخیرا سرمایه گذاری زیادی روی افزایش سرعت اینترنتش میکند، با میانگین سرعت 17.4 مگابیت در رده دوم قرار دارد. این سرعت اینترنت، نسبت به سه ماهه قبل 37% و نسبت به سال قبل 63% افزایش داشته است.


3 > هنگ کنگ چین

میانگین سرعت اینترنت در هنگ کنگ چین 16.7 مگابیت است که نسبت به سه ماهه قبل 0.4% افت و نسبت به سال قبل 26% افزایش داشته است.


4 > سوئد

کشور سوئد رتبه چهارم را در این لیست دارد. میانگین سرعت اینترنت در سوئد 15.8 مگابیت است که نسبت به سه ماهه قبل 8.1% و نسبت به سال قبل 36% افزایش داشته است.


5 > هلند

میانگین سرعت اینترنت در هلند 15.3 مگابیت می باشد که نسبت به سه ماهه قبل، 8.1 و نسبت به سال قبل 24% افزایش داشته است.


6 > ژاپن

میانگین سرعت اینترنت در این کشور 15.2 مگابیت است که نسبت به فصل قبل 0.4% و نسبت به سال قبل 4% افزایش داشته است.


7 > سوئیس

میانگین سرعت اینترنت در کشور سوئیس 14.9 است که نسبت به سه ماهه قبل 2.9% و نسبت به سال قبل 17% افزایش داشته است.


8 > نروژ

کشور نروژ نیز از جمله کشورهایی است که اخیرا اهمیت زیادی به سرعت اینترنت خود قائل شده. میانگین سرعت اینترنت در نروژ 14.1 مگابیت می باشد که نسبت به سه ماهه قبل 24% و نسبت به سال پیش 39% افزایش داشته است که پیشرفت بزرگی محسوب می شود.


9 > لتونی

سرعت اینترنت در لتونی 13.8 مگابیت می باشد که نسبت به سه ماهه قبل 6% و نسبت به سال قبل 15% افزاشی داشته است.


10 > فنلاند

سرعت اینترنت در این کشور 13.7 مگابیت است که نسبت به سه ماهه قبل 13% و نسبت به سال پیش 27% افزایش داشته است.

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 581 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید