• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
علم و دانش

بهترین فرودگاه های جهان

بهترین فرودگاه های جهان

Singapore-Changi-Airportمعمولا وقتی صحبت سفر با هواپیما به میان می آید پای قشر مرفه در میان است اما قشر متوسط جامعه نیز هر از گاهی سفر با هواپیما را انتخاب می کنند.فرودگاه هایی که ترتیب سفر مسافران را می دهند از نظر امکانات،ظاهر فیزیکی و خدماتی که ارایه می دهند با یکدیگر تفاوت دارند و ما در زیر اسم ۱۰ فرودگاهی که از هر لحاظ بر دیگر فرودگاه های دنیا برتری دارند آوردیم :


#1 فرودگاه چانگی سنگاپور
#2 فرودگاه بین‌المللی اینچن
#3 فرودگاه مونیخ
#1 فرودگاه چانگی سنگاپور
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز کاربران
0/10 7.3/10
#2 فرودگاه بین‌المللی اینچن
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز کاربران
0/10 8.3/10
#3 فرودگاه مونیخ
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز کاربران
0/10 6.8/10
1 > فرودگاه چانگی سنگاپور

فرودگاه چانگی سنگاپور یک فرودگاه همگانی و نظامی مسافربری با کد یاتا SIN است که یک باند فرود آسفالت دارد و طول باند آن 4000 متر است. این فرودگاه در کشور سنگاپور قرار دارد و در ارتفاع 7 متری از سطح دریا واقع شده است.

Singapore-Changi-Airport


2 >  فرودگاه بین‌المللی اینچن

فرودگاه بین‌المللی اینچن یک فرودگاه همگانی باربری با کد یاتا ICN است که یک باند فرود آسفالت دارد و طول باند آن 3750 متر است. این فرودگاه در کشور کره جنوبی قرار دارد و در ارتفاع 7 متری از سطح دریا واقع شده‌است.

Incheon-International-Airport


3 >  فرودگاه مونیخ

فرودگاه مونیخ با نام رسمی فرودگاه فرانتز یوزف اشتراوس مونیخ یکی از مهم‌ترین فرودگاه‌های آلمان محسوب می‌شود. این فرودگاه در 28 کیلومتری شمال شرقی شهر مونیخ قرار دارد و آشیانه رسمی شرکت‌های هواپیمایی لوفت‌هانزا و استار الاینس محسوب می‌شود. فرودگاه بین‌المللی مونیخ به افتخار فرانتز یوزف اشتراوس استاندار سابق استان باواریا نامیده شده.براساس آمار سال 2006 میلادی بیش از 30 میلیون و 760 هزار مسافر از فرودگاه بین‌المللی مونیخ به مقاصد خود پرواز کردند که این آمار، فرودگاه بین‌المللی مونیخ را به دومین شلوغترین فرودگاه آلمان و سیمین فرودگاه پررفت‌وآمد جهان تبدیل می‌کند.

Munich-Airport


4 > فرودگاه بین‌المللی هنگ‌کنگ

فرودگاه بین‌المللی هنگ‌کنگ یک فرودگاه همگانی مسافربری با کد یاتا HKG است که یک باند فرود آسفالت دارد و طول باند آن 3800متر است. این فرودگاه در شهر هنگ کنگ کشور هنگ کنگ قرار دارد و در ارتفاع 9 متری از سطح دریا واقع شده‌است.

Hong-Kong-International-Airport


5 > فرودگاه اسخیپول آمستردام

یک فرودگاه همگانی مسافربری با کد یاتا AMS است که یک باند فرود آسفالت دارد و طول باند آن 3.800 متر است.اسخیپول در نزدیکی آمستردام، پایتخت هلند قرار دارد و در ارتفاع 3 متری از سطح دریا واقع شده است. این فرودگاه از پر رفت‌وآمدترین فرودگاه‌های دنیا است و بسیاری از پروازهای آمریکای شمالی به آسیا از آن به عنوان ترانزیت استفاده می‌کنند.

Amsterdam-Airport-Schiphol


6 > فرودگاه هانه‌دا

فرودگاه بین‌المللی توکیو فرودگاهی بین‌المللی است که در شهر توکیو، پایتخت کشور ژاپن واقع شده است. این فرودگاه یکی از دو فرودگاه اصلی شهر توکیو است. این فرودگاه که به نام فرودگاه هاندا نیز مشهور است، پر رفت‌وآمدترین فرودگاه بین‌المللی این کشور محسوب می‌شود.فرودگاه بین‌المللی توکیو در سال 2006 میلادی، 65.5 میلیون نفر را جابجا کرد. بدین ترتیب فرودگاه بین‌المللی توکیو شلوغ‌ترین فرودگاه قاره آسیا و چهارمین فرودگاه جهان از لحاظ میزان نقل و انتقال مسافر است.

Tokyo-International-Airport-Haneda


7 >  فرودگاه بین‌المللی پکن

فرودگاه بین‌المللی پکن فرودگاهی بین‌المللی است که در 20 کیلومتری شمال شرقی شهر پکن، پایتخت جمهوری خلق چین واقع شده و پر رفت‌وآمدترین فرودگاه بین‌المللی این کشور محسوب می‌شود.فرودگاه بین‌المللی پکن، مرکز هواپیمایی ایر چاینا محسوب می‌شود.

Beijing-Capital-International-Airport


8 > فرودگاه زوریخ

فرودگاه زوریخ یک فرودگاه همگانی مسافربری با کد یاتا ZRH است که یک باند فرود بتن دارد و طول باند آن 2500 متر است. این فرودگاه در شهر زوریخ کشور سوئیس قرار دارد و در ارتفاع 432 متری از سطح دریا واقع شده است.

Zurich-Airport


9 > فرودگاه بین‌المللی ونکوور

فرودگاه بین‌المللی ونکوور یک فرودگاه همگانی با کد یاتا YVR است که یک باند فرود بتن دارد و طول باند آن 3029 متر است. این فرودگاه در شهر ونکوور کشور کانادا قرار دارد و در ارتفاع 4 متری از سطح دریا واقع شده است.

Vancouver-International-Airport


10 >  فرودگاه هیثرو لندن

فرودگاه هیثرو در لندن که معمولاً تنها با نام «هیثرو» شناخته می‌شود، شلوغ‌ترین و کارآمدترین فرودگاه پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است. هیثرو در ضمن شلوغ‌ترین فرودگاه اروپا نیز هست و از حیث تعداد مسافر بین‌المللی شلوغ‌ترین فرودگاه جهان، و از حیث تعداد کل مسافران سومین فرودگاه شلوغ جهان است.هیثرو در منطقهٔ هیلینگدون شهر لندن و در 24 کیلومتری غرب «چرینگ کراس» در مرکز لندن واقع شده است.

London-Heathrow-Airport 

 در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 596 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید