• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
شیوه زندگی

بهترین نکات برای حفظ آرامش

بهترین نکات برای حفظ آرامش

چالش ها و مبارزات زندگی روزانه ی ما، ما را عصبانی و نگران تر میکند، به حدی که یک موضوع آزاردهنده ی کوچک میتواند روز ما را تبدیل به جهنم کند . گاهی اوقات مسائل ارزش عصبی شدن را ندارند. با این حال، شما باید بدانید زمانی که عصبانی هستید چگونه آرام شوید ، در اینجا بهترین نکات برای یافتن آرامش را میتوانید دنبال کنید:

#1 آمادگی برای رختخواب
#2 به یک دوست زنگ بزنید
#3 خوراکی های سالم بخورید
#1 آمادگی برای رختخواب
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 5/10
#2 به یک دوست زنگ بزنید
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 خوراکی های سالم بخورید
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > آمادگی برای رختخواب

شما با این موضوع آشنا هستید که چطور پیش میرود ، هنگامی که برای یک خواب خوب در شب دراز میکشید، تمام بلا تکلیفی و افکار بد شما، به شما هجوم می آورد .  همچنین کمبود خواب باعث می شود شما بیش تر احساس عصبی بودن داشته باشید. به منظور مبارزه با این چرخه، یک کاغذ و قلم بردارید و تمام افکار منفی که در آن لحظه در ذهن خود دارید را یادداشت کنید. این کار کمک کننده است.


2 > به یک دوست زنگ بزنید

داشتن زمان با دوستان کمک میکند که بدن هورمون احساس خوبی یعنی اوکسی توسین ترشح کند. بنابراین سعی کنید با یک دوست در پایان یک روز شلوغ و احمقانه ،ملاقات کنید. و یا به دوست خود در زمان استراحت برای ناهار زنگ بزنید. زمانی را به طور منظم برای گردش اختصاص دهید، در این صورت شما شادی بدون توقف خواهید داشت. فقط در جمع دوستانه مذاکرات خود را به مسائل آزار دهنده اختصاص ندهید چون خشم شما دوباره شروع خواهد شد.


3 > خوراکی های سالم بخورید

در طول زمانی که آسیب دیده اید، طبیعت انسان به میل خود برای درمان نیاز به یک خوراکی شیرین مانند کیک دارد. با این حال ، بسیار حیاتی است که در این زمان سالم خوردن را رعایت کنیم، خوردن شیرینی جات سطح گلوکز خون را تحت تاثیر قرار داده و به شما بیشتر حس استرس و عصبی بودن میدهد. برای درمانی سالم تر، توت فرنگی را درون شکلات تیره برده و یک دسر برای خود آماده کنید، با این خوراکی سالم حس متفاوتی خواهید داشت.


4 > تمرکز خود را تغییر دهید

زمانی که استرس دارید، شما ممکن است در ذهن خود تمام اتفاقات و مشکلات را مرور کنید و این افکار بارها و بارها به سراغتان می آیند. توصیه میشود تمرکز خود را به بدن خود به عنوان یک جایگزین جلب کنید. یک محل آرام برای نشستن پیدا کنید و بر روی صندلی که نشسته اید تمرکز کنید.


5 > واقع بین باشید

در صورتی که شما در حال تجربه ی استرس هستید، مهم نیست که چقدر تلاش کنید چون شما نمیتوانید به اندازه کافی گام بردارید و جلو بروید، شما در آن زمان به طور قطع اهداف عملی تعیین نکرده اید. در یک فرهنگی که به نگرش مثبت ارزش قائل است، حداقل در یک دوره ی زمانی منظم ،ممکن است باورش سخت باشد که در آن زمان شما نمیتوانید کاری انجام دهید. اگر در این وضعیت قرار گرفته اید، خط زمانی خود را تغییر دهید و یا انتظارات خود را کم کنید.


6 > کمی ورزش کنید

چه به پیاده روی بروید، ورزش های سبک انجام دهید ، یوگا یا تنیس را انتخاب کنید، 10 تا 20 دقیقه ورزش روزانه ، وقتی که با چیزی آرام نمیشوید، میتواند شما را آرام کند.


7 > تنفس عمیق

پنج ثانیه بشمارید، و بعد به آرامی تنفس را به مدت 5 ثانیه از دهان بیرون دهید، این نحوه ی تنفس را تکرار کنید تا جایی که احساس راحتی کنید.


8 > برنامه ریزی کنید

شما گاهی اوقات میتوانید یک وضعیت نگران کننده را در زمان مشخص حل و فصل کنید و اغلب به مراحل بسیاری نیاز دارید ، شاید هم به یک دوره ی طولانی. قلم را بردارید و یک برنامه ریزی با اهداف دست یافتنی و یک سر نخ برای به دست آوردن اهداف داشته باشید. با این روش، بسیاری از موقعیت های استرس زا قابل پیشگیری هستند.


9 > با استرس خود رو در رو شوید

زمانی که آمادگی دارید با منبع استرس خود رو در رو شوید . آزار و اذیت خود و نگران ماندن و خیالپردازی یک روش برای به تاخیر انداختن است و  نمیتواند ذهن شما را تغییر دهد. مواجه شدن با استرس راهی است برای فراموش کردن موقعیت بدی که شما نمیتوانید به آن توجه نکنید. اگر شما میتوانید نتیجه ی وضعیتی که برای شما مهم است را تغییر دهید، سریع ترین راه برای تسلیم کردن ترس است و به شما قدرت میدهد تا با سرعت بیشتری اقدام کنید.


10 > واکنش خود را انتخاب کنید

حتی اگر شما نمیتوانید منبع استرس خود را کنترل کنید، شما باید توانایی انتخاب رفتار و واکنش خود را داشته باشید. پاسخ و واکنش مناسب به استرس باید با دلیل های منطقی باشد ، شما میتوانید از منبع استرس خود دور شوید ، و یا با آن رو در رو شوید . برای انتخاب واکنش خود ، این جمله را با خود تکرار کنید: هیچ چیز سزاوار این نیست که خلق و خوی مرا بد کند.

 

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید