• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
شیوه زندگی

بهترین نکات برای جلوگیری از تهوع صبحگاهی در زنان باردار

بهترین نکات برای جلوگیری از تهوع صبحگاهی در زنان باردار

تهوع صبحگاهی برای زنان باردار بسیار معمول است.اگر شما باردار هستید، در اینجا لیستی از بهترین نکات برای جلوگیری از تهوع صبحگاهی وجود دارد:

#1 خواب
#2 طب سوزنی را امتحان کنید
#3 کاهش استرس
#1 خواب
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 7/10
#2 طب سوزنی را امتحان کنید
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 6/10
#3 کاهش استرس
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 7.5/10
1 > خواب

این یه شانس بزرگ است که تهوع صبحگاهی نیاز شدید به خواب دارد. پس برای این کار شما باید مطمئن شوید که تا جایی که میتوانید خواب طولانی داشته باشید. و این کار به تهوع شما کمک میکند.


2 > طب سوزنی را امتحان کنید

یک نقطه ی فشار در حدود دو اینچ بالاتر از مچ دست وجود دارد، در صورتی که در این نقطه با طب سوزنی فشار وارد شود، ممکن است باعث کاهش تهوع و استفراغ مربوط به بارداری شود. مچ بند هایی هم که برای دریازدگی استفاده میشود هم میتواند کارساز باشد، این مچ بند ها دارای یک دکمه هستند که با فشار دادن آن بر روی نقطه ی حساس به نهوع فشار می آورد. آن ها موفق شدند با پژوهش کارایی خود را در این زمینه اثبات کنند و بدون نسخه در داروخانه ها و فروشگاه ها موجود است.


3 > کاهش استرس

محققان دریافتند که برای یک نوزاد در رحم مادر مهم است که از بمباران استرس در امان باشند و استرس میتواند باعث ایجاد تهوع شود. به عنوان یک مادر جدید، آموزش برای کاهش استرس برای نگه داشتن آرامش عملکرد مفیدی است. همواره به یاد داشته باشید که کودک شما نیاز دارد که خوشحال باشد ، هم قبل از تولد و هم بعد از آن.


4 > بیرون بروید

چطور است که به بیرون بروید، میتوانید دوستانتان را ملاقات کنید، به سینما بروید، قدم بزنید و یا به پارک بروید. هر یک از این مناظر میتواند وقفه ای در معده ی شما بیندازد و معده تهوع را حل و فصل می کند.


5 > غذا های پر انرژی بخورید

کربوهیدرات های متنوع به عنوان کپسول انرژی در طول زمان کار میکنند و به تدریج انرژی را در جریان خون آزاد میکنند و شما را در برابر گرسنگی حفظ میکنند. مجموعه ی عمده ی مواد غذایی در اینجا دانه های گندم، غلات و حبوبات، پاستا و … هستند.


6 > قبل از این که از تخت بلند شوید چیزی بخورید

اگر شما از صبح با تهوع بیدار شوید، احتمالا تمام طول روز این حالت را خواهید داشت. یک ظرف از غذاهای قابل هضم و مورد علاقه ی خود در کنار تخت خود داشته باشید تا به تهوع صبحگاهی شما کمک کند. اگر شما در اواسط شب به دستشویی احتیاج داشتید با کمی خوراکی معده خود را از تهوع بازدارید. جویدن در طول صبح ، همراه داشتن خوراکی همیشه همراه خود حتی در ماشین یا در محل کار میتواند کمک کننده باشد.


7 > غذایی پیدا کنید که برای شما کارساز است

حتی اگر مکیدن غذا آخرین چیزی است که میتوانید انجام دهید، شما نیاز دارید که مواد غذایی دریافت کنید. این موضوع یک راه حل ساده دارد، درست است که هیچ قانون ثابتی وجود ندارد که چه غذایی برای تهوع صبحگاهی مادران خوب است، اما بسیاری از مادران درمی یابند که محدود کردن غذا آسان ترین راه حل است.


8 > آبرسانی به بدن

وقتی که معده شما چیزی را قبول نمیکند، نوشیدن 8 لیوان آب در طول روز میتواند تلاش خوبی باشد. با وجود این که با توجه به تشنه شدن ضروری است که مایعات به بدن برسد، و شما از نوشیدن زیاد احساس خوشایندی نخواهید داشت. به منظور آبرسانی به بدن سعی کنید راه های زیادی را برای فریب دادن بدن خود امتحان کنید. غذاهای کمی شور و چیپس و پنیر میتواند معده را حل و فصل و تشنگی شما را فعال کند.


9 > احساسات خود را بیان کنید

شما باید در طول بارداری کنترل و اعتماد به نفس داشته باشید و در مورد احساسات خود و عوامل تهوع آور و همچنین چیز هایی که باعث ایجاد تهوع و ناراحتی شما میشود با اطرافیان خود صحبت کنید. همسر شما به طور قطع نمی داند که صابون معطر میتواند تهوع شما را بدتر کند.


10 > استشمام بوی تازه

بعضی از بوها مانند بوی ماشین زباله بری یا بوی ادکلن همکارتان در آسانسور میتواند باعث ایجاد تهوع شود. تهوع صبحگاهی هم با بو در ارتباط است. استروژن هورمونی است که به بو پاسخگو است و هورمون استروژن شما در طول بارداری نیز بالاست و بینی شما هم در این دوران به بو حساس میشود.

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید