• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
دانش عمومی

تاپ ترین پرندگان آوازخوان در جهان

تاپ ترین پرندگان آوازخوان در جهان

The singing birds in the worldآواز پرندگان یکی از زیباترین صداها در طبیعت است. در بیشتر گونه ها، تنها پرنده نر به عنوان آواز خوان شناخته شده است. هر گونه پرنده آوازخوان، آهنگ و سبک آوازخوانی مخصوص به خود دارد. در این مطلب پرندگان با بهترین آواز در جهان را معرفی می کنیم.


#1 بلبل هزاردستان
#2 قناری
#3 فاخته كوئل آسيايی
#1 بلبل هزاردستان
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 3.4/10
#2 قناری
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 7.1/10
#3 فاخته كوئل آسيايی
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > بلبل هزاردستان

آواز اين پرنده در ميان گونه های پرندگان خوشايندترين و زيباترين آهنگ را دارد. آواز زيبای بلبل هزاردستان آهنگ های باشكوه، توالی ها، لرزش ها و علائم مختلفی دارد.

1


2 > قناری

پرنده معروف و محبوب قناری، بومی جزاير قناری در اسپانيا است. قناری های نر از انواع ماده، آوازخوان های بهتری هستند. آواز آن ها الگو و سبک منحصر به فردی دارد.

2


3 > فاخته كوئل آسيايی

كوئل آسيايی بسيار پر سر و صدا و با توانايی توليد طيف وسيعی از صداها است. صدای جنس نر “كو-ئوئوئو” و صدای پرنده ماده “كيک- كيک- كيک” است.

3


4 > سهره سينه سرخ

سهره سينه سرخ پرنده ای با آواز دلنشين است كه بومی شمال شرقی ايالات متحده و كانادا است. هر دو جنس اين پرنده با صدای خوشايندی می توانند آواز بخوانند.

4


5 > سينه سرخ آمريكايی

اين پرنده بومی آمريكای شمالی به خاطر پر و بال جذاب و صدای زيبايش مشهور است. آواز سينه سرخ آمريكايی علائم متفاوتی را نشان می دهد. آواز اين پرندگان با تغيير فصل و ساعات روز تغيير می كند.

5


6 > باسترک خواننده

باسترک خواننده در آسيا، اروپا و آفريقا يافت می شود. اين پرنده به خاطر آواز زيبايش كه دامنه وسيعی از آهنگ ها را شامل می شود، مشهور هست.

6


7 > فاخته channel-billed

اين پرنده با طول بال 1 متر بزرگترين پرنده انگلی در جهان است. اين پرندگان در نواحی نيمه گرمسيری استراليا جفت گيری می كنند. دو يا سه فاخته channel-billed هر كدام با آهنگ های صوتی مختلفی يكديگر را صدا می كنند.

7


8 > گنجشک خانگی

اين پرندگان كوچک و زيبا رابطه نزديكی با انسان دارند. آواز گنجشی های خانگی انواع متفاوتی از آهنگ ها همچون “چيروپ” يا “چيپس” را شامل می شود.

8


9 > كلاغ زاغی منقار سياه

كلاغ زاغی منقار سياه پرنده كوچک پر سر و صدايی است كه در بيشتر مناطق دنيا ديده می شود. اين پرنده ها صداهای پی در پی شبيه  “ووک- وو، پژور، كوگ- كوگ- كوگ، وير- وير”توليد می كنند.

9


10 > طوطی كاكلی سياه دم زرد

گونه های طوطی كاكلی در سرتاسر جنوب شرقی استراليا يافت می شوند و عمدتا ساكن مزارع جنگلی هستند. اين پرندگا صدای بلندی دارند و صداهايی شبيه “كی- اُو…كی- اُو…كی- اُو” توليد می كنند.

10

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 1 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید