• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
علم و دانش

بهترین دلایل برای داوطلب شدن

بهترین دلایل برای داوطلب شدن

پنجم دسامبر روز بین المللی داوطلب است. این آیین در سال ۱۹۸۵ توسط سازمان ملل متحد ابتکار شد و به صورت سالانه توسط بسیاری از سازمان های غیر دولتی ملی و بین المللی برگزار می شود. این روز پیام تشکری است برای تمام داوطلبان سراسر دنیا تا مردم را در تصمیم گیری ها درگیر کند. اما چیزی که باعث می شود مردم به آن توجه بسیاری داشته باشند این است که آیا هیچ بازده مالی دارد؟ در این جا به ۱۰ دلیل که چرا باید داوطلب داوطلبان باشید اشاره می کنیم:

#1 برای ایجاد تفاوت
#2 برای یادگیری
#3 برای شناخت جهان
#1 برای ایجاد تفاوت
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 5/10
#2 برای یادگیری
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 برای شناخت جهان
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > برای ایجاد تفاوت

صرف نظر از محل زندگی شما، من مطمئن هستم که شما دسته ای از مردم را ملاقات کرده اید که از وضع موجود ناراضی هستند. آن ها شکایت ها و خطاها را پیدا می کنند اما تغییری ایجاد نمی کنند. بودن یک شخصیت بدبخت بسیار آسان است ،اما من به شما اطمینان می دهم که هیچ کس پس از مرگتان از شما یاد نخواهد کرد. بودن یک منبع امید برای دیگران است که باعث تمام تفاوت ها می شود. اگر کسی به شما بگوید که شما به من امید می دهید، متوجه منظور من خواهید شد. این یک بازی تغییر است!


2 > برای یادگیری

اگر هدف شما یادگیری مهارت جدید است ، شروع کنید و خودتان را در موقعیتی قرار دهید که می توانید آن را یاد بگیرید. شما ممکن است به طور رایگان کمک ارائه دهید و در عوض دانش مورد نیاز خود را دریافت کنید. یا می توانید به خودتان آموزش دهید و چیزی که یاد گرفته اید را تمرین کنید، به عنوان مثال می توانید چیزی را که یاد گرفته اید تدریس کنید. از یک سو شما باعث مفید بودن برای افرادی که می خواهند یاد بگیرند خواهید شد، و از سوی دیگر توانایی تدریس و تسلط خود بر موضوع را افزایش می دهید.


3 > برای شناخت جهان

داوطلب شدن به شما اجازه می دهد که جنبه هایی از زندگی را که در مدرسه یا در طول ساعات کاری ندیده اید، ببینید و بشناسید. به سازمانی بپیوندید که تجربه های ذهنی شما را قویتر کند.


4 > برای داشتن دلیل برای زندگی

افراد موفق هدف های خود را می شناسند و چشم اندازشان تمام وقت در مقابل چشمانشان است. شما نیز می توانید خود را به چیزی که اهمیت می دهید جلب کنید، مانند علم و دانش، تجارت یا هر چیز دیگری که می توانید در قالب فعالیت های داوطلبانه انجام دهید.


5 > برای پرداخت پاداش

هیچ پاداشی برای شما یا سازمانی که شما را پشتیبانی میکند بهتر از احساس قدردانی و عمل پشتیبانی نیست. زمانی که شما احساس قدرشناسی و تشکر و تغییر در زندگی را در چشم مردم می بینید، اعتماد به نفس شما افزایش می یابد.


6 > برای رسیدن به پتانسیل کامل

جوان بودن می تواند مشکل باشد زمانی که شما زمان زیادی در دست دارید. اگر شما انرژی خود را به کار نگیرید و آن را به جهت مناسب هدایت نکنید می توانید اشتباه کنید. این یکی از دلایلی است که بر روی فعالیت های افراد در مدرسه تمرکز می کنند. در نتیجه داوطلب شدن دریچه ای برای فعالیت های پر جنب و جوش و هیجان انگیز را ارائه می دهد.


7 > برای نشان دادن مهارت ها

کارآموزی در یک شرکت بزرگ در زمینه ی تخصص شما ،یکی از راه های شناخت و استخدام شدن است. اگر شما در حال حاضر دارای شغل هستید می توانید یک هدف طولانی مدت برای زندگی بسازید. شما نیز پس از آن مهارت های خود را به دنیا نشان می دهید و می فهمید تا چه حد با آموزش دادن چیز هایی که می دانید فاصله دارید.


8 > برای ایجاد یک شبکه زندگی اجتماعی

یکی از مزایای اجتماع این است که می توانید مهارت های خود را به حد عالی برسانید. در حالی که برخی مردم میدانند که در اجتماع چه بگویند و چگونه عمل کنند، برخی فاقد درک هستند و قادر به حفظ روابط اجتماعی نیستند. داوطلب بودن به شما اجازه می دهد تا در اجتماع تمرین کنید و در شبکه ای از دوستان و آشنایان رشد کنید. پس اگر شما می خواهید جهان اطراف خود را بهتر بشناسید و ذهنیت های مختلف را درک کنید، این کاری است که باید انجام دهید: از شبکه های اجتماعی دوری کنید و به شبکه زندگی اجتماعی بپیوندید.


9 > برای ساخت رزومه

از یک طرف اگر شما نمی توانید یک فرصت شغلی پیدا کنید، این گزینه را دارید که مهارت های داوطلبانه خود را به صورت رایگان به نمایش بگذارید. در آخر هر کارفرما به این توجه خواهد کرد که چه چیزی به دست آورده اید نه این که چه سودی کسب کرده اید. از سوی دیگر اگر شما می خواهید شغل خود را تغییر دهید و از طرد شدن می ترسید، می توانید با داوطلب شدن رزومه ی کاری خود را در زمینه ای که اشتیاق دارید افزایش دهید.


10 > برای داشتن احساس بهتر

اگر تنها زندگی میکنید و وقت آزاد دارید، یا احساس نامطلوب و کسل کننده به زندگی دارید، درمان آن داوطلب شدن است. شما احساس خواهید کرد که به صرف زمان و کمک به افراد نیازمند نیاز داشته اید. دیدن حس قدردانی در چشمانشان یا گفتن یک جمله ی تشکر، عزت نفش شما را افزایش می دهد.

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 136 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید