• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
جامعه

بهترین مکان های دنیا برای زندگی و کار

بهترین مکان های دنیا برای زندگی و کار

best-places-to-live-and-workاز دیرباز مهاجرت، کوچ کردن و سفر کردن به مناطق بهتر برای زندگی بهتر و اشتغال در زندگی انسان وجود داشته. ولی امروزه نقش مهاجرت بیش از پیش پر رنگ تر شده. می توان گفت کشورهایی (مکان هایی) که از ابعاد کیفیت زندگی، امنیت، موقعیت های شغلی، دستزد و حقوق و آینده کودکان، در سطح غنی تر و مناست تری باشند، برای زندگی مناسب تر هستند. در لیست امروز بهترین مکان های دنیا برای کار و زندگی را معرفی خواهیم کرد.


#1 اکوادور
#2 لوکزامبورگ
#3 ایالات متحد مکزیک
#1 اکوادور
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز کاربران
0/10 5/10
#2 لوکزامبورگ
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز کاربران
0/10 7.5/10
#3 ایالات متحد مکزیک
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز کاربران
0/10 5/10
1 >  اکوادور

اکوادور کشوری در شمال غربی آمریکای جنوبی است. پایتخت آن کیتو و بزرگترین شهر این کشور گوای‎‎اکیل است. جمعیت این کشور 15 میلیون نفر و زبان رسمی آن اسپانیایی است. نظام سیاسی اکوادور جمهوری ریاست‌جمهوری است. این کشور از سال 1830 مستقل شده‌است. اکوادور پیش از این تاریخ بخشی از مستعمرات اسپانیا و جمهوری کلمبیای بزرگ بود.در شمال آن کلمبیا، در شرق و جنوب آن پرو و در غرب آن اقیانوس آرام قرار دارد. این کشور همچنین شامل جزایر گالاپاگس در اقیانوس آرام در حدود 965 کیلومتری غرب کشور می‌باشد. اکوادور دارای مساحتی برابر با 256370 کیلومتر مربع می‌باشد.

International-Internship-in-Ecuador


2 >  لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشور کوچکی در شمال اروپا است. پایتخت آن شهر لوکزامبورگ می‌باشد. لوکزامبورگ با آلمان، فرانسه و بلژیک مرز مشترک دارد. این کشور با توجه به جمعیت پانصدهزار نفری‌اش از کشورهای ثروتمند اروپایی به حساب می‌آید. لوکزامبورگ همواره شرایط سیاسی و اقتصادی باثباتی داشته است.

Best-of-Luxembourg-City


3 >  ایالات متحد مکزیک

ایالات متحد مکزیک یا مکزیک، کشوری است در آمریکای شمالی. این کشور بیش از 120 میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت آن مکزیکوسیتی است. زبان اداری و کاربردی در مکزیک زبان اسپانیایی است اما این کشور یک زبان رسمی ندارد و از سال 2003، تعداد 62 زبان بومی سرخ‌پوستی نیز به عنوان «زبان‌های ملی» ثبت شده و رسمیت یافته‌است. کشور مکزیک بزرگ‌ترین کشور اسپانیایی‌زبان جهان است و حدود یک‌سوم از کل اسپانیایی‌زبان‌های جهان در مکزیک زندگی می‌کنند.

mexico-monuments


4 >  سوئیس

سوئیس با نام رسمی کنفدراسیون سوئیس ، کشوری است در اروپای غربی که از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختنشتاین، از جنوب با ایتالیا و از غرب با فرانسه همسایه است.پایتخت سوئیس شهر برن است و قطب‌های اقتصادی این کشور دو شهر جهانی ژنو و زوریخ هستند. سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و درآمد سرانه در این کشور با 39000 دلار برای هر نفر از بالاترین‌ها در جهان است.

Matterhorn_Switzerland


5 > ایالات متحده آمریکا

ایالات متّحدهٔ آمریکا یا آمریکا، کشوری در آمریکای شمالی، و به پایتختیِ شهر واشینگتن، دی. سی. است. آمریکا سومین کشور پرجمعیت دنیا و سومین کشور پهناور جهان است، و ازلحاظ نژادی و گوناگونیِ مردم، متنوع‌ترین کشور جهان شناخته می‌شود.آمریکا با تولید ناخالص داخلی بیش از 13000 میلیارد دلار در سال و 19 درصد قدرت خرید جهان، بزرگ‌ترین اقتصاد در میان کشورهای جهان را داراست.

Explore-the-USA


6 >  جمهوری سَنگاپور

جمهوری سَنگاپور کشور-شهری در جنوب شرقی آسیا است و پایتخت آن سنگاپور است. سنگاپور در جنوب شبه جزیره مالایا واقع شده و کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیا است.سنگاپور در شمال خط استوا قرار دارد. کشوری ثروتمند و مدرن است. مالزی و اندونزی تنها همسایه‌های سنگاپورند.

Singapore_image_1


7 >  اسپانیا

اسپانیا با نام رسمی پادشاهی اسپانیا کشوری مستقل و از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور در شبه‌جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا قرار دارد. سرزمین اصلی اسپانیا از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق، از شمال و شمال شرق با فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس هم مرز است. مرز اسپانیا با پرتغال طولانی‌ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا است.

ocean-spain_6514_600x450

 

 


8 > فیلیپین

فیلیپین کشوری آسیایی است که در جنوب شرقی آسیا و در غرب اقیانوس آرام و بین دریای جنوبی چین و دریای فیلیپین و در شرق کشور ویتنام، قرارگرفته‌است. فیلیپین از سدهِ 17 تا 20 مستعمره اسپانیا و در نیمه اول سده بیستم مستعمره آمریکا بود. این کشور در سال 1325 ش ـ 1946م از آمریکا استقلال یافته و روز ملی آن دوازدهم ژوئن است.

Activities_Kayaking_at_the_Big_Lagoon


9 > استرالیا

کشور مشترک‌المنافع استرالیا کشوری است توسعه یافته در نیمکره جنوبی. این کشور با 7686850 کیلومتر مربع وسعت، ششمین کشور پهناور دنیا است. استرالیا یکی از قلمروهای همسود است و در سال 1901 از بریتانیای کبیر استقلال یافته‌است. پایتخت استرالیا شهر کانبرا است، شهری که در آن مجلس کشور و خانهٔ فرماندار کل قرار دارد.Australia

 


10 > هُنگ کُنگ

هُنگ کُنگ شهری است جزیره‌ای در چین که تا سال 1997 مستعمره بریتانیا بود.شهر هنگ کنگ که در سدهٔ نوزدهم همچون یک بندر بازرگانی عمل می‌کرد امروزه به صورت یک مرکز اصلی امور مالی در جهان درآمده است.هنگ کنگ از سال 1842 تا 1997 جزو مستعمرات امپراتوری بریتانیا بود. در سال 1997 و پس از پایان یافتن پیمان پیشین به جمهوری خلق چین پیوست. بر پایه توافق بین بریتانیا و چین، قرار است هنگ کنگ تا سال 1047 از درجه بالایی از خودمختاری برخوردار باشد.

Bruce-Lees-statue-in-Hong-Kong

 

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 358 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : ۱ دیدگاه

دیدگاه کاربران

ایوب 15 اسفند 1395 پاسخ

داداش بازم ایران یادت رفت :))))

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید