• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
سرگرمی

بهترین گیتاریست های تاریخ

بهترین گیتاریست های تاریخ

آلات موسیقی کانال هایی هستند که از طریق آن ها می توان کلمات را بیان کرد. از طریق یک فلوت شما می توانید معنای آرامش را بیان کنید، از طریق ویولن شما می توانید لرزش آن را احساس کنید. با این حال گیتار متفاوت است. شما می توانید احساس آرامش، خشم و شادی را از طریق فشار دادن یک تار آزاد کنید. گیتارست ها ثابت کرده اند که برای گروه های موسیقی ضروری هستند، آن ها می توانند باعث پیشرفت گروه موسیقی شوند. شما می توانید ده تا از بهترین گیتاریست های تاریخ را در این مطلب پیدا کنید و از آن لذت ببرید:

#1 اریک پاتریک کلپتون
#2 جیمی هندریکس
#3 بی. بی. کینگ
#1 اریک پاتریک کلپتون
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 7.6/10
#2 جیمی هندریکس
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 7.1/10
#3 بی. بی. کینگ
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 6.5/10
1 > اریک پاتریک کلپتون

او خواننده انگلیسی و گیتاریست است. کلپتون حدود 18 جایزه ی گرمی و بریت اوارد برای مشارکت استثنایی اش در موسیقی دریافت کرده است. در سال 2014 جایزه ی CBE در کاخ باکینگهام برای خدمت به موسیقی به او اهدا شد.


2 > جیمی هندریکس

او یک موسیقی دان وگیتاریست آمریکایی بود. حرفه ی عادی او 4 سال به طول انجامید، اما به طور گسترده یکی از بهترین و قدرتمندترین نوازندگان گیتار برقی در طول تاریخ است. انگیزه ی هندریکس به موسیقی از راک اند رول امریکایی و الکتریک بلوز شکل گرفت.


3 > بی. بی. کینگ

او یک موسیقیدان، خواننده و گیتاریست آمریکایی است. کینگ در سال 1987 در تالار مشاهیر راک اند رول معرفی شد. همچنین در سال 2014 در تالار مشاهیر موسیقی در طبقه ی آر اند بی  معرفی شد. او قدرتمند ترین موسیقی دان سبک بلوز در تمام تاریخ است و به او لقب پادشاه سبک بلوز را داده اند. کینگ 100 برنامه را در طول یک سال ارائه داده است.


4 > ادی ون هیلن

او یک موسیقیدان، ترانه سرا و تهیه کننده آمریکایی است. او به عنوان گیتاریستی برجسته در گروه هارد راک ون هیلن مشهور است. او در حال پیشرفت برای نامزد شدن در گیتار چند عنصری است. او از دو دستش برای ضربه زدن، هارمونیک معمولی و ترکیبی ، ویبراتو و انتخاب تحریر استفاده می کند و آن ها را با حساسیتش در موسیقی و سبک ملودیک ترکیب می کند، تا برای یک نسل کامل از گیتاریست ها الهام بخش باشد.


5 > پیت توازند

او یک موسیقی دان انگلیسی و چند نوازنده است. عمدتا برای نوازنده ی گروه راک بند دهو معروف است. تمامی راه شغلی خود را به تنهایی و برای گروه خود طی کرده است و هزاران بار به عنوان گیتاریست ،موسیقی نواخته است. از سال 1989 که تور گروه موسیقی اش آغاز شد، برای مدت زمان طولانی گیتار ریکنبیکر نواخته است که به طور طعنه آمیزی مورد انتفاد قرار گرفته است که بیش از حد جذب آن شده است.


6 > استیفن ری وان

او یک خواننده، ترانه سرا و تهیه کننده آمریکایی بود، که به طور گسترده یکی از مهمترین گیتاریست های برقی در تاریخ موسیقی بلوز به حساب می آمد. او در دالاس تگزاس به دنیا آمد و از 7 سالگی شروع به نواختن کرد. در فوریه سال 1970 در گروه موسیقی لیبرشن مشغول به کار بود که مجموعه ای 9 قسمتی بود .


7 > دیوید گیلمور

او موسیقیدان انگلیسی و چند نوازنده است و به خاطر کار خود به عنوان گیتاریست معروف است. او با پینک فلوید و بسیاری از هنرمندان دیگر مثل آکادمی رویا کار کرده است و تک نوازی منحصر به فرد خود را دارد. در سال 2005 جایزه ی سفارش امپراطوری بریتانیا(CBE) را برای خدمت به موسیقی دریافت کرد.


8 > درک تراکس

او در خانواده ی برادران اولمن بزرگ شد و از وقتی 9 سال داشت شروع به نواختن گیتار کرد. او در سن 20 سالگی برای گیتاریست شدن در گروه اولمن قدم برمی داشت. آهنگ های مشهور او عبارتند از “سر و صدا ی لذت بخش” و “مقام شلاق زدن”.


9 > لس پاول

او به خاطر استعداد فوق العاده اش معروف است و نوازنده ی بسیار خلاقی است. بهترین صوت های گیتار در دهه ی 1950 توسط او نواخته شده است. سبک او ترکیبی از ظرافت، تمیزی و ابتکار در سطح پاپ مدرن است. او مولد یک سلسله انقلاب های پیشرفت فنی است، مانند معنی کاملی از استودیوی دوبلاژ به منظور خلق صداهایی که هیچکس تا به حال خلق نکرده است.


10 > جیمز برتون

جیمز برتون یکی از معروف ترین گیتاریست ها است که یکی از ترک های استثنایی را به اسم چیکن پیکن خلق کرد که بسیار معروف شد و نفوذ گسترده ای در گیتار راک داشت. برتون کار خود را از زمانی که 14 ساله بود و در طول نوشتن سوزی کیو برای دیل هاوکینز شروع کرد، و در سال 1975 به یک ستاره ی نوجوان تبدیل شد و به گروه ریکی نلسون پیوست. آهنگ های برجسته او عبارتند از “سلام مری لو” و “سوزی کیو “.

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 1 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : 2 دیدگاه

دیدگاه کاربران

رویا 8 مهر 1396 پاسخ

سلام،خسته نباشید،اسلش و مالمستین رو جا انداختید کلآ.

مگه میشه بهترین گیتاریست تاریخ نباشه جزو اینا. بابا پس اسلش بزرگ چی شد. سلطان و سرور همه گیتاریست ها…..

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید