• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
سرگرمی

بهترین کارگردانان تاکنون

بهترین کارگردانان تاکنون

فیلم ها چیزی خیالی یا درست را منعکس می کنند. در هر صورت آن ها باید به خوبی طراحی شوند و باید سازمان یافته به نظر برسد. تنها یک کارگردان خوب می تواند این کار را انجام دهد. یک فیلم خوب از پس یک کارگردان خوب بر می آید. بنابراین کارگردان ها نقش مهمی در انتشار یک فیلم خوب دارند که آن فیلم بتواند از مرز ها عبور کند و رشد کند و به بالا برسد. در این مقاله بهترین کارگردان ها را به شما معرفی می کنیم:

#1 استیون اسپیلبرگ
#2 فرانسیس فورد کاپولا
#3 استنلی کوبریک
#1 استیون اسپیلبرگ
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 5/10
#2 فرانسیس فورد کاپولا
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 استنلی کوبریک
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > استیون اسپیلبرگ

او یک کارگردان آمریکایی است که به طور مداوم به یکی از مهم ترین پیشگامان دوران جدید هالیوود شناخته شده است. او به عنوان یکی از بانفوذترین فیلمسازان سینما معرفی شده است. اسپیلبرگ جایزه اسکار را به عنوان بهترین کارگردان برای فیلم شیندلر دریافت کرد.


2 > فرانسیس فورد کاپولا

او یک کارگردان آمریکایی است که به عنوان یک عنصر شکوفا در فیلم سازی جدید هالیوود شناخته شده است. او جایزه اسکار بهترین فیلم نامه را به عنوان نویسنده در سال 1970 دریافت کرد. شهرت کارگردانی او با فیلم پدر خوانده توسعه یافت.


3 > استنلی کوبریک

او یک کارگردان آمریکایی است که عمدتا در انگلستان مشغول به کار شد. در هر زمان او یک مدیر عالی بوده است. فیلم های او خیره کننده و منحصر به فرد است. او توجه ویژه ایی به جزئیات رئالیسم و به کار گیری موسیقی داشت. او متوجه شد که میتواند فیلمی بسیار کمتر از کمپانی های فیلم سازی خلق کند.


4 > کلینت ایستوود

او یک بازیگر آمریکایی، کارگردان و سیاستمدار است. با نقش خود به عنوان مرد بی نام در فیلم دلارز تریلوجی در سال 1960 به شهرت بین المللی دست یافت. او در فیلم هایی که کارگردانی کرده است هرگز نقشی ایفا نکرده، مانند فیلم های  درام رودخانه ی مرموز  و  نامه هایی از ایوو جیما  که جایزه اسکار را به دست آوردند.


5 > تیم برتون

او کارگردان، انیماتور و تهیه کننده آمریکایی است. او به خاطر فیلم های فانتزی و ترسناک وهمی و خوفناک خود معروف است. او به طور مداوم با جانی دب همکاری داشته و از زمان اولین کار مشترکشان دوست های نزدیکی برای یکدیگر شده اند. او برنده اولین فیلم پر هزینه خود یعنی فیلم بتمن شد.


6 > پیتر جکسون

او کارگردان و فیلمنامه نویس نیوزلندی است. او کارگردان و مدیری معروف و سازنده ی فیلم های ارباب حلقه هاست. اولین کار او طعم بد بود که بسیاری از دوستان جکسون به طور رایگان با او همکاری کردند.


7 > جیمز فرانسیس کامرون

او کارگردان کانادایی و فردی نیکوکار است که دو تا از بهترین فیلم های دنیا را ساخته است. کامرون همچنین تجهیزات فیلم برداری زیر آب و خودروی کنترل از راه دور خود را اهدا کرد. او نامزد 6 جایزه اسکار و به طور کلی 3 جایزه اسکار برای فیلم تایتانیک دریافت کرده است. در مجموع آثار کارگردانی کامرون 2میلیارد دلار در شمال آمریکا و 6 میلیارد دلار در ایالات متحده به دست آورده است.


8 > کریستوفر جاناتان جیمز نولان

او کارگردان و تهیه کننده انگلیسی_آمریکایی است. بسیاری از فیلم های برنده ی قرن بیست و یکم را او ساخته است. فیلم های او بیش از 4.2 میلیارد دلار را در سطح جهان به دست آورده،و 26 جایزه اسکار را از آن خود کرده است.


9 > کوئنتین جروم تارانتینو

او کارگردان، تهیه کننده و بازیگر آمریکایی است. آثار او داستان های غیر خطی، طنز و زیبایی شناسانه است.


10 > مارتین چارلز اسکورسیزی

او کارگردان و تاریخدان فیلم آمریکایی است. او به طور گسترده به عنوان یکی از فیلمسازان مهم در تاریخ سینما به حساب می آید. در سال 1990 در بنیاد فیلم مقرر شد، که یک سازمان غیر انتفاعی متعهد به حفظ فیلم است، پس از آن او در سال 2007 در بنیاد جهانی سینما مقرر شد. او جایزه ی دستاورد های زندگی AFI را برای دستاورد های خود در سینما دریافت کرد. همچنین او جایزه های اسکار، جایزه گرمی، جایزه فیلم کن، جایزه بهترین کارگردان،جایزه BAFTA و DGA را دریافت کرده است.

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید