• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
شیوه زندگی

بهترین مزایای دوچرخه سواری

بهترین مزایای دوچرخه سواری

ورزش و تمرین برای بدن ما ضروری است. مراکز بهداشتی درمانی و پزشکان ورزش را به منظور جلوگیری از مشکلات بهداشتی و حفظ سلامت توصیه می کنند. بنابراین دوچرخه سواری برای همه ی سنین بسیار ضروری است و یک ورزش معروف در سراسر جهان محسوب می شود. برخی از آن به عنوان سرگرمی و برخی برای حمل و نقل از آن استفاده می کنند. اگر شما به دوچرخه سواری علاقه دارید، این مطلب را دنبال کنید:

#1 نجات سیاره
#2 خواب عمیق تر
#3 دیابت
#1 نجات سیاره
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 5/10
#2 خواب عمیق تر
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 دیابت
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > نجات سیاره

یک ماشین فضای بیست دوچرخه را اشغال می کند. 5 درصد از مواد و انرژی اطراف ما صرف ساخت تنها یک ماشین می شود ،در حالی که آلودگی یک دوچرخه صفر است و سازگار با محیط زیست است.


2 > خواب عمیق تر

دوچرخه سواری در صبح زود ممکن است شما را خیلی زود خسته کند اما وقتی که سر روی بالشت خود بگذارید راحت تر به خواب می روید. دانشکده پزشکی استنفورد از افراد کم تحرکی که بی خوابی داشتند خواست که در روز حدود 20 تا 30 دقیقه دوچرخه سواری کنند ، نتایج مثبتی حاصل شد و آن ها بسیار زودتر به خواب می رفتند.


3 > دیابت

نرخ ابتلا به دیابت نوع دو بالاست و یک نگرانی سلامتی عمومی جدی به حساب می آید. مردمی که فاقد فعالیت بدنی هستند بیشتر در معرض مبتلا به این بیماری هستند. تحقیقات در فنلاند نشان داده است که افرادی که بیش از 30 دقیقه در روز دوچرخه سواری کرده اند، خطر دیابت در آن ها 40 درصد کاهش یافته است.


4 > سیستم ایمنی بدن

دوچرخه سواری سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و از بدن در برابر انواع سرطان ها دفاع خواهد کرد. نقش یک سد بزرگ را بازی می کند که باعث جلوگیری از ابتلا به بیماری ها و جلوگیری از حمله به سیستم ایمنی بدن می شود. پزشکان توصیه می کنند که به طور منظم و برای جلوگیری از بیماری های خطرناک، دوچرخه سواری کنید. بسیاری از محققان رابطه ای بین ورزش و سرطان، به خصوص سرطان روده بزرگ و سرطان سینه کشف کردند. این مطالعات نشان داده است که دوچرخه سواری خطر ابتلا به سرطان روده ی بزرگ را کاهش می دهد. برخی شواهد نیز نشان می دهد که دوچرخه سواری خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد.


5 > بهبود سلامت روان

دوچرخه سواری یک راه عالی برای افزایش سلامت روان است. دوچرخه سواری همواره به سلامت روان مرتبط است. پس از دوچرخه سواری ، شما می توانید احساس طراوت و تازگی را در سراسر بدن و ذهن خود احساس کنید.


6 > برای میان تنه مفید است

وقتی شما تندتر دوچرخه سواری می کنید و بعد سرعت را کم می کنید، مقدار زیادی کالری مصرف می کنید. دوچرخه سواری به شکل گرفتن و لاغری میان تنه و شکم کمک می کند، دوچرخه سواری علاوه بر این مزیت ها ،سوخت و ساز و متابولیسم بدن را بالا می برد.


7 > ایجاد استقامت

دوچرخه سواری اولین روش ساخت انرژی است. برای مردمی که دوچرخه سواری می کنند و از آن اذت می برند ، آخرین باری که دوچرخه سواری کرده اند را به خاطر نمی آورند.


8 > آسیب های استخوان و آرتروز

دوچرخه سواری باعث قدرت، تعادل و هماهنگی می شود. و به جلوگیری از شکستگی کمک می کند. این یک تمرین ایده آل برای مبتلایان به آرتروز است و به عنوان یک تمرین کوچک، فشار مفاصل را کم می کند. اما دوچرخه سواری دقیقا به پوکی استخوان کمک نمی کند.


9 > بیماری های قلبی عروقی

افرادی که بیماری های قلبی عروقی دارند در معرض فشار خون و حمله ی قلبی بالا هستند. دوچرخه سواری استاندارد قلب، ریه ها و گردش خون را بهبود می بخشد و خطر بیماریهای قلبی عروقی را کاهش می دهد. دوچرخه سواری عضلات قلب را تقویت می کند و به کاهش نبض و سطح چربی خون کمک می کند. مطالعات نشان می دهد که افرادی که برای رسیدن به محل کار خود از دوچرخه استفاده می کنند، دو یا سه برابر کمتر در معرض آلودگی ماشین ها قرار دارند و ریه های آن ها بهبود یافته است.


10 > چاقی و کنترل وزن

دوچرخه سواری یک راه خوب برای مدیریت و کاهش وزن است و باعث افزایش سوخت و ساز و چربی سوزی در بدن می شود. برای کسانی که مایل به از دست دادن وزن هستند، دوچرخه سواری به همراه یک رژیم غذایی سالم تمرین خوبی خواهد بود. مطالعت نشان می دهد که شما باید حدود 2000 کالری در هفته با این ورزش بسوزانید. دوچرخه سواری مداوم حدود 300 کالری در هر ساعت می سوزاند.

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 161 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید