• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
دانش عمومی

شگفت انگیزترین حیوانات با تغییر رنگ در جهان

شگفت انگیزترین حیوانات با تغییر رنگ در جهان

Amazing Color-changing Animals In The Worldتغییر رنگ پوست، یکی از شگفت انگیزترین پدیده های شناخته شده در سلسله جانوری است. روشی که بدان وسیله حیوانات با محیط اطرافشان همرنگ می شوند، مطمئنا یک رویداد شگفت انگیز است.

ما در اینجا ۷ جانوری که چنین قابلیتی دارند را معرفی می کنیم.

 


#1 آفتاب پرست
#2 سفره ماهی
#3 ماهی مركب
#1 آفتاب پرست
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 5/10
#2 سفره ماهی
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 ماهی مركب
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > آفتاب پرست

آفتاب پرست ها سلول های حامل رنگدانه ويژه ای در زير پوست خود دارند. تغيير حالت، دما و نور پيغام هايی را از مغز به اين سلول ها ارسال می كند و باعث تغيير در رنگ پوست می شود. اين تغيير رنگ تنها 16 الی 20 ثانيه طول می كشد.

1


2 > سفره ماهی

زمانی كه يک سفره ماهی به يك سكونت گاه جديد می رسد، بدن آن نوری را كه از طريق شبكيه چشم دريافت می شود را برای ايجاد رنگ مورد نظر در سطح خود بكار می برد. سپس بدن رنگدانه های مختلفی را به سلول های هدف ارسال می كند تا به رنگ سكونت گاه جديد در آيد. سفره ماهی ها در عرض 5 تا 8 ثانيه با محيط خود همرنگ می شوند.

2


3 > ماهی مركب

اين جانور با كمک ميليون ها سلول رنگی، می تواند به راحتی رنگ پوستش را در تطابق با محيط تغيير دهد. بنابراين، ماهی های مركب قادرند در كف دريا كاملا محو شوند.

3


4 > هشت پای مقلد

علاوه بر حركت بدن، اين جانوران قادرند به رنگ جانوری كه می خواهند از آن تقليد كنند، تغيير رنگ بدهند. آن ها همچنين تغيير رنگ را به عنوان تكنيكی برای همرنگ شدن با محيط بكار می گيرند.

4


5 > سوسک لاک پشتی طلایی

سوسک لاک پشتی طلایی، یک حشره کوچک است که بومی شمال امریکا است. آنها اغلب به دلیل رنگ طلایی قابل توجهشان به نام حشرات طلایی نامیده می شوند. توانایی تغییر رنگ سریع، باعث می شود سوسک لاک پشتی طلایی، از نوع  سوسک خاص باشد. زمانی که خطری متوجه این جانور شود به سرعت رنگ خود را به رنگ نارنجی درخشان  (طلایی مانند) تغییر خواهد داد. این تغییر رنگ در زیر 2 یا 3 دقیقه اتفاق می افتد.

5


6 > روباه قطبی

در سرتاسر فصل زمستان، روباه های قطبی پوشش سفيد رنگ زيبايی دارند. اين پوشش به آن ها قابليت پنهان شدن در برف های قطب شمال را می دهد. بطوری كه روباه های قطب شمال به شكل موثری قادر به شكار خرگوش و ماهی هستند. در تابستان سال بعد رنگ آن ها قهوه ای می شود.

6


7 > قورباغه درختی آرام

اين قورباغه در رنگ های مختلف اعم از سبز، قهوه ای مايل به زرد، قرمز، قهوه ای ديده می شود. بعلاوه، اين جانوران رنگ پوستشان را با توجه به رنگ محيط می توانند تغيير دهند. اين تغيير رنگ در چند دقيقه اتفاق می افتد.

7
در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید