• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
دانش عمومی

شگفت انگیزترین حیوانات تاپ که تنها در آفریقا یافت می شوند

شگفت انگیزترین حیوانات تاپ که تنها در آفریقا یافت می شوند

Tops most amazing animals that are only found in Africaقاره آفریقا حیات وحش غنی ای در سرتاسر بیابان ها، دشت های بی درخت، دره های عظیم و جنگل های خود دارا است. آفریقا میزبان بزرگ ترین جانور خشکی یعنی فیل آفریقایی و بلندترین حیوان یعنی زرافه در جهان است. اما در این قاره حیوانات عجیب دیگری نیز وجود دارند که نیاز هست در مورد آن ها اطلاعاتی داشته باشید.

در این مطلب با ۱۰ حیوان شگفت انگیزی که تنها در آفریقا یافت می شوند آشنا می شوید.


#1 لمور
#2 بوزينه
#3 گوزن يالدار
#1 لمور
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 8.3/10
#2 بوزينه
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 7.5/10
#3 گوزن يالدار
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 6/10
1 > لمور

میمون لمور یک پستاندار شگفت انگيز است كه تنها در جزيره ماداگاسكار در سواحل شرقی جنوب آفريقا يافت می شود. تاكنون 30 گونه از لمورها شناسايی شده اند.

1


2 > بوزينه

بوزينه ها بزرگ ترين گونه های ميمون ها در جهان هستند. آن ها 25 تا 34 اينچ طول و حدود 38 كيلوگرم وزن دارند. اين جانورها در جنگل های بارانی و جنگل های نيمه گرمسيری غرب و مركز آفريقا ديده می شوند.

2


3 > گوزن يالدار

گوزن های يالدار با ظاهر شبيه گاو نر در واقع متعلق به خانواده بز كوهی هستند. دو گونه مختلف از اين جانور در جهان وجود دارد. گوزن های يالدار سياه و آبی. هر دو گونه تنها در آفريقا يافت می شوند.

3


4 > درنای تاجدار خاكستری

اين جانور 1 متر ارتفاع و بيش از 4 كيلوگرم وزن دارد و در ساوانا، رودخانه ها و بوته زارهای شرق و جنوب آفريقا زندگی می كند.

4


5 > Guereza Mantled (میمون بی‌شست سیاه و سفید)

Guereza Mantled يكی از ميمون های آفريقايی جذاب می باشد كه خزهای براق و سياه و سفيد زيبا و دم بسيار بلندی دارد. اين جانور همچنين با نام guereza يا كولوبوس (ميمون بدون شست) سياه و سفيد شناخته می شود.

5


6 > لک لک نیل (منقار کفشی)

منقار کفشی يكی از عجيب ترين پرندگان از نظر ظاهر در جهان است. آن ها بيشتر به خاطر منقار كفشی شكلشان شهرت دارند كه تا 9 اينچ هم رشد می كند. اين پرنده شگفت انگيز تنها در مرداب ها و آبگيرهای شرق آفريقا يافت می شود.

6


7 > گالاگو

گالاگوها با نام لمور نيز شناخته می شوند و پستاندارهای كوچكی هستند كه 6 تا 8 اينچ طول و 10 اونس وزن دارند. اين جانور در بوته زارها و درخت زارهای سرتاسر شرق آفريقا زندگی می كند.

7


8 > اُكاپی

اكاپی تنها خويشاوند زنده باقی مانده زرافه در جهان است. اين جانور تنها در جنگل های بارانی جمهوری كنگو يافت می شود. مشخصه بسيار برجسته اكاپی ها علامت های راه راه بر روی پشت آن ها است كه با اين علامت ها، ظاهری مانند گورخر پيدا می كنند.

8


9 > شترمرغ

شترمرغ ها فاقد قدرت پرواز بوده و بزرگ ترين و سنگين ترين پرندگان در جهان هستند. دارای وزنی حدود 160 كيلوگرم و ارتفاع 2 تا 2.7 متر می باشند. شترمرغ ها در دشت های بی درخت و مناطق كويری مركز و جنوب آفريقا زندگی می كنند.

9


10 > بز كوهی بزرگ (كودوی بزرگ)

كودو يک بز كوهی بزرگ بومی شرق و جنوب آفريقا است. اين جانوران در درخت زارها و دامنه تپه های صخره ای زندگی می كنند. كودوی بزرگ يكی از بزرگترين بزهای كوهی شاخ دار می باشد.

10

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید