• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
دانش عمومی

خطرناک ترین ماهی های جهان

خطرناک ترین ماهی های جهان

Piranhaماهی ها جز زیباترین و جذاب ترین خلقت خداوند هستند و در گونه های مختلف و زیاد آفریده شده اند. ماهی ها در آب های شور و شیرین زندگی می کنند و از لحاظ شکل ، رنگ ، اندازه ، غذا ،نوع رفتار و محل زندگی باهم تفاوت های بسیاری دارند . بسیاری از ماهی ها آرام هستند اما برخی دیگر بسیار خطرناک اند ، هدف ما در این تاب معرفی خطرناک ترین ۱۰ ماهی جهان است ، امیدواریم از خواندن این مطلب لذت کافی را ببرید.

 


#1 Payara
#2 Box Jellyfish
#3 Piranha
#1 Payara
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز کاربران
0/10 7.6/10
#2 Box Jellyfish
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز کاربران
0/10 8.3/10
#3 Piranha
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز کاربران
0/10 6.3/10
1 > Payara

خطرناک ترین گونه ماهی در جهان Payara  است ، این ماهی به عنوان ماهی خون آشام در جهان شناخته می شود داشتن دندان های تیز و قوی این ماهی را قادر می سازد طعمه ی خود را در یک  لحظه بدرد و بخورد و به این نکته  نیز می توان اشاره کرد که این ماهی خطرناک در آب های شیرین زندگی می کند.

Payara-with-Oscar

 


2 > Box Jellyfish

Box Jellyfish نام یک گونه ماهی از شاخه ی مرجانیان است ، این ماهی ها دارای سیتم عصبی پیشرفته به صورت تاژک بلند هستند. این نوع ماهی سم بسیار کشنده ای تولید می کند که موجودات را در عرض چند ثانیه از پا می اندازد.

Box-Jellyfish

 


3 > Piranha

Piranha در گروه ماهی های گوشت خوار است که در آبهای شیرین به ویژه در رودهای آمریکای جنوبی زندگی می کند. این نوع ماهی بسیار وحشی است و دارای دندان های بسیار تیز است که می تواند یک گاو را در عرض 15 دقیقه بخورد و چیزی جز استخوان هایش باقی نگذارد.

Piranha


4 > Pufferfish

Pufferfish در میان خطرناک ترین ماهی های جهان جای گرفته است ، دلیل خطر ناک بودن این ماهی سمی است که تولید می کند این سم موجب ضعف ، فلجی و مرگ موجودات می شود.

White-spotted-puffer


5 > Vandellia Cirrhosa

Vandellia Cirrhosa جزء وحشتناک ترین و خطرناک ترین ماهی های جهان به شمار میرود ، این ماهی دارای 2.5 سانتی متر طول و 3.5 میلیمتر است که از طریق آلت تناسلی وارد بدن انسان می شود و خون را می مکد که درد بسیار شدیدی را به همراه دارد ، به این نوع ماهی عنوان خال دندان را نسبت داده اند.

 


6 > Snakehead

ماهی خطرناکی که در آب های کشور چین ، روسیه و کره یافت می شود  Snakehead نام دارد .این نوع ماهی بسیار خطرناک در آبهای شیرین زندگی می کند و به راحتی می تواند موجودات را در عرض چند ساعت از بین ببرد.

snakehead-fish-full-body

 


7 >  Stonefish

Stonefish یکی از خطرناک ترین و عجیب ترین ماهی و موجود دریایی است . این ماهی شباهت بسیار زیادی به سنگ دارد ، باید رویش پا  گذاشته شود تا بتوان او را تشخیص داد که ماهی است. این نوع ماهی سمی بسیار خطرناک تولید می کند که موجودات را در عرض 2 ساعت از بین می برد.

Stone-Fish


8 > Goonch

ماهی خطرناک Goonch در رود خانه کالی و آب های شیرین هند و نپال زندگی می کند ، این نوع ماهی از خانواده گربه ماهی با دندان های تیز و قوی می باشد. همه ساله بسیاری از افراد طعمه این نوع ماهی می شوند.

 

killer-fish-goonch-catfish


9 > ببر ماهی

ببر ماهی یکی از درنده ترین و خطرناک ترین ماهی های جهان است ، این نوع ماهی دندان های بسیار تیز و قویی دارد که به عنوان یک  شکارچی و جنگنده ی واقعی به شمار می رود. به طور معمول از این نوع ماهی معمولا در رودخانه گنگو و دریاچه Tanganiyake در آفریقا یافت می شود ، حملات این ماهی قدرتمند بر روی حیوانات بزرگ انجام می گیرد و آنها را مورد طعمه خود قرار می دهد.

Tiger-Fish

 


10 > Electric Eel

یکی از انواع دیگر ماهی های خطرناک ، ماهی Electric Eel است . این نوع ماهی شکارچی قدرتمندی است و بیشتر به ماهی های بزرگ حمله می کند . این نوع ماهی بیشتر در آب های شیرین به حیات طبیعی خود ادامه می دهد.

Electric-Eel-12kV-Voltage-Transformer

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 2 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید