• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
دانش عمومی

زیباترین کاخ های سلطنتی جهان

زیباترین کاخ های سلطنتی جهان

Potala-Palaceدر جهان پادشاهان زیادی برای اقامت خود زیباترین و با شکوه ترین کاخ ها را ساخته بودند، به عبارت دیگر کاخ ها محل زندگی پادشاهان و امپراطوران جهان به شمار میرفت ، و برای ساخت این مکان های پر زرق و برق هزینه های زیادی پرداخت می شد. امروزه کاخ های پادشاهان گذشته محلی برای جاذبه های زیبای توریستی به شمار می روند و گردشگران زیادی را از تمام نقاط جهان به خود جذب کرده اند . در این تاپ ما زیباترین ۱۰ کاخ سلطنتی جهان را برای شما معرفی خواهیم کرد ، امیدواریم از خواندن این مطلب زیبا نهایت لذت را ببرید.


#1 شهر ممنوعه
#2 کاخ Potala
#3 کاخ الحمراء
#1 شهر ممنوعه
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز کاربران
0/10 5/10
#2 کاخ Potala
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز کاربران
0/10 5/10
#3 کاخ الحمراء
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز کاربران
0/10 7/10
1 > شهر ممنوعه

کاخ سلطنتی شهر ممنوعه یکی از زیباترین کاخ های باشکوه جهان محسوب می شود ، این کاخ باشکوه در سال های 1406-1420 در وسط شهر پکن ، چین ساخته شده است . این کاخ مرکز تشریفات دولت چین بوده و در حال حاضر به عنوان موزه مورد استفاده قرار گرفته است ، در ساخت این کاخ زیبا از معماری کهن و سنتی چین استفاده شده و دارای 980 ساختمان بزرگ و کوچک است.

Forbidden-City-Courtyard


2 > کاخ Potala

کاخ باشکوه Potala در منطقه خود مختار لهاسای چین واقع شده است ، این کاخ در قرن 7 بر روی تپه  Marpo، بالاتر از دره ی لهاسا ساخته شده و محل اقامت 14 پادشاه دالای چین بوده است و در حال حاضر از این کاخ زیبای سلطنتی به عنوان جاذبه گردشگری و توریستی استفاده می شود.

Potala-Palace

 

 


3 > کاخ الحمراء

کاخ زیبای الحمراء واقع در گرانادای اسپانیا است. این کاخ مجلل در اصل یک قلعه بوده اما در سال 1333 توسط سلطان یوسف تبدیل به کاخ سلطنتی شد . از این کاخ باشکوه امیران مسلمان اسپانیایی استفاده می کردند اما بعد ها به دست حاکمان مسیحی افتاد . در حال حاضر کاخ الحمراء یکی از جاذبه های مهم توریستی اسپانیا محسوب می شوند و گردشگرانی که به اسپانیا می آیند حتما از این کاخ دیدن می کنند.

Court-of-the-Lions


4 > کاخ باکینگهام

کاخ سلطنتی باکینگهام اقامتگاه اصلی خانواده های سلطنتی بریتانیا بوده است ، این کاخ یکی از بزرگترین کاخ های سلطنتی فعال دنیا به شمار می رود و اغلب مرکز اصلی رویداد های عمومی ویژه ، مهمانی های سلطنتی و جشن های ملی مورد توجه بریتانیایی ها قرا می گیرد. این کاخ مجلل در سال 1703 توسط دوک باگینگهام ساخته شد و در سال 1837 توسط ملکه ویکتوریا به کاخ سلطنتی مجلل تبدیل شد.

Buckingham-Palace


5 > کاخ Chambord

کاخ سلطنتی chambord در مرکز فرانسه توسط فرانسوای اول بنا گردیده است ، سبک معماری این کاخ باشکوه قرون وسطایی است و از اشکال سنتی فرانسوی با ساختار کلاسیک رنسانس استفاده شده است ، در حال حاضر این کاخ زیبا به عنوان مرکز جذب توریست کاربرد دارد و گردشگران زیادی برای دیدن این کاخ مجلل و سلطنتی از تمام نقاط جهان گرد هم می آیند.

CHTEAU~1

 


6 > کاخ ورسای

کاخ سلطنتی ورسای مجموعه کاخ هایی در شهر ورسای در نزدیکی پاریس است که به عنوان بزرگترین کاخ های سلطنتی جهان شناخته می شود ، این کاخ محل زندگی و دربار حکومتی شاهان فرانسوی بوده است ، همچنین این کاخ زیبا و مجلل به عنوان یکی از میراث جهانی یونسکو انتخاب شده است.

Versailles-Palace


7 > کاخ تابستانی

کاخ تابستانی در شمال غرب پکن ،چین قرار دارد ، و از اغلب بخش های این شهر به راحتی در دسترس است ، این کاخ محل اقامت پادشاهان چینی در تابستان بوده است . این کاخ در ارتفاع 60 متری قرار گرفته و توسط دریاچه کونمینگ احاطه شده است . نوع معماری این کاخ زیبا از نوع کلاسیک می باشد و در دسامبر سال 1998 در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

Summer-Palace


8 > کاخ شون برون

کاخ سلطنتی شون برون ، اقامتگاه تابستانی پادشاهان اتریش در وین پایتخت اتریش بوده است و اکنون یکی ار آثار مهم فرهنگی این کشور محسوب می شود ، این کاخ بزرگ و زیبا بیش ار 1400 اتاق دارد که به سبک روکوکو تزئین شده است. این کاخ زیبا یکی از جاذبه های مهم توریستی در وین به شمار می رود . در این کاخ باغ های زیبایی وجود دارد که به سبک پادشاهان و امپراطوران این کشور طراحی و شکل داده شده است ، همچنین قدیمی ترین باغ وحش موجود دنیا در باغ این کاخ بنا نهاده شده است.

SCHNBR~1


9 > کاخ میسور

کاخ سلطنتی میسور در جنوب کشور هند ، در شهر میسور قرار گرفته است ، این کاخ زیبا در اصل اقامتگاه خاندان سلطنتی میسور بوده است که در سال 1891 ساخت آن آغاز و در سال 1912 پایان یافت ، این کاخ اکنون بعد از تاج محل مشهورترین مکان دیدنی هند می باشد و در سال بالغ بر 2.5 میلیون نفر بازدید کننده دارد.

Mysore-Palace


10 > کاخ ملی پنا

کاخ ملی پنا ، کاخ بسیار زیبا و مجلل در کشور پرتغال می باشد که توسط فردیناند دوم پادشاه این کشور در سال 1842 ساخته شد ، این کاخ در زلزله سال 1755 به شدت آسیب دید اما بعد مورد ترمیم قرار گرفت ، این کاخ یکی از آثار گردشگری کشور پرتغال محسوب می شود.

Pena-National-Palace

 

 

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 755 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید