• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
دانش عمومی

بزرگترین درختان جهان

بزرگترین درختان جهان

largest-treesیکی از زیباترین آفرینش های خداوند بزرگ درخت است که برتمام نقاط کره زمین رشد کرده و زیبایی خاصی به محیط پیرامون ما بخشیده است. درختان در انواع مختلفی پدید آمده اند .درختان در شکل، اندازه و نوع مصرفی با یکدیگر تفاوت های بسیاری دارند. بعضی از این درختان کمیاب و نادر هستند که دیدن این گونه درختان کار بسیار شگفت انگیزی می باشد. در این تاپ ما میخواهیم بزرگترین ۱۰ درخت جهان  موجود بر روی این کره خاکی را معرفی کنیم. این درختان در بعضی از قسمت های کره زمین رشد کرده اند و جزء نایاب ترین درختان محسوب می شوند.


#1 General Sherman - کالیفرنیا،ایالات متحده
#2 Lost Monarch - کالفرنیا ،ایالات متحده
#3 Arbol del Tule- مکزیک
#1 General Sherman - کالیفرنیا،ایالات متحده
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز کاربران
0/10 5/10
#2 Lost Monarch - کالفرنیا ،ایالات متحده
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز کاربران
0/10 6.5/10
#3 Arbol del Tule- مکزیک
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز کاربران
0/10 6/10
1 > General Sherman - کالیفرنیا،ایالات متحده

درخت غول پیکر General Sherman به افتخار ویلیام شرمن نامگذاری شده است ، این درخت بزرگ در پارک ملی سکویای کالیفرنیا پدید آمده است و همچنین یکی از بلند ترین درختان غول پیکر جهان به شمار میرود به طوری که ارتفاع آن 120 متر و حجم تنه این درخت 1487 متر مکعب برآورد شده است. طبق آخرین نظریه ها سن این درخت بزرگ  2300تا 2700 سال تخمین زده شده است.

USA: California: Sequoia National Park: General Sherman Tree: Two visitors gaze up at the largest tree in the world


2 > Lost Monarch - کالفرنیا ،ایالات متحده

یکی دیگر از درختان غول پیکر جهان، درخت Lost Monarch است که در شمال کالفرنیا رشد کرده است ، ارتفاع این درخت بزرگ 110 متر و حجم تنه ی آن 1203 متر مکعب است ، این ویژگی ها باعث شد در لیست درختان بزرگ قرار گیرد.

Lost-Monarch-Titan-in-the-Grove-of-the-Titans


3 > Arbol del Tule- مکزیک

درخت Arbol del Tule در شهر سانتا ماریای مکزیک واقع شده است. این درخت با دارا بودن ارتفاع 99 متر و حجم 750 متر مکعب از بزرگترین درختان جهان محسوب می شود.

RBOL-D~1


4 > Tane Mahuta - نیوزلند

درخت کاج Tane Mahuta چهارمین درخت بزرگ جهان است ، این درخت عظیم الجسه در نیوزلند قرار دارد. از نظر ویژگی های ظاهری می توان به ارتفاع 99 متر آن و حجم 516 متر مکعب این درخت کاج اشاره کرد. سن این درخت بزرگ بین 1250 و 2500 سال برآورد شده است.

Tane-Mahuta


5 > Quinault Lake Redcedar - واشنگتن ،ایالات متحده

درخت Quinault Lake Redcedar بزرگترین درخت شناخته شده جهان است . این درخت حجم 500 مترمکعب و ارتفاع 97 متر را به خود اختصاص داده و در نزدیکی ساحل شمال غربی دریاچه Quinault واشنگتن واقع شده است.

Quinault-Lake-Redcedar


6 > Eucalyptus Regnans - استرالیا

درخت همیشه سبز Eucalyptus Regnans  یکی از غول پیکر ترین  درختان بومی جنوب شرقی استرالیا است. این درخت با داشتن ارتفاع بیش از 95 متر و حجم 391 متر مکعب جزء بزرگترین درختان روی کره زمین است.

Sherbrooke-forest-Victoria


7 > Rullah Longatyle - استرالیا

درخت Rullah Longatyle در شمال استرالیا واقع شده است ، این درخت غول پیکر با دارا بودن ارتفاع 90 متر و حجم 368 متر مکعب جزء لیست بزرگترین درختان جهان قرار گرفته است.

Eucalyptus-globulus


8 > Red Creek Fir - کانادا

درخت همیشه سبز Red Creek Fir در شمال غرب کشور کانادا رشد کرده است. این درخت دارای برگ های سوزنی شکل ، ارتفاع 85 متر و حجم 349 متر مکعب است که از درختان غول پیکر جهان به شمار می رود.

The-Red-Creek-Fir


9 >  Queets River Spruce -واشنگتن

درخت Queets River Spruce بزرگترین درخت صنوبر در واشنگتن است . این درخت با دارا بودن ارتفاع 80 متر و حجم 337 متر مکعب جزء بزرگترین درختان جهان به شمار می رود.Quinault-Lake-Spruce

 


10 > Gothmog - استرالیا

یکی دیگر از بزرگترین درختان جهان درخت Gothmog است این درخت  بلوط غول پیکر دارای ارتفاع بیش از 75 متر و حجم تنه ی 337 متر مکعب است که باعث شده است در لیست بزگترین درختان جهان قرار بگیرد.Gothmog-Tasmania-Australia

 

 

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 680 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید