• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
جامعه

مشهور ترین هکرهای تاریخ

مشهور ترین هکرهای تاریخ

Konrad-Zuseهک در واقع به معنای کنکاش به منظور کشف حقایق و نحوه ی کار یک سیستم است ، هکر به کسی اطلاق می شود که توانایی چنین کاری را دارد ، وارد شدن به سیستم و شکست دادن محاسبات ، کنجکاوی در اطلاعات محرمانه از خصوصیت یک هکر محسوب می شود.

در لیست زیر ما می خواهیم مشهورترین ۱۰ هکر تاریخ را معرفی کنیم ، این هکر ها دارای دانش و مهارت فنی بسار بالایی هتند که باعث پر آوازه شدن آنها گردیده است.

 


#1 Konrad Zuse
#2 John Draper
#3 Steve Wozniak
#1 Konrad Zuse
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز کاربران
0/10 5/10
#2 John Draper
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز کاربران
0/10 5.5/10
#3 Steve Wozniak
امتیاز ما
0/10 7/10
امتیاز کاربران
0/10 7/10
1 > Konrad Zuse

Konrad Zuse یک مهندس عمران آلمانی و از پیشگامان علوم رایانه ای جهان است مهمترین موفقیت وی ساخت نخستین رایانه عملیاتی کاملا خودکار قابل برنامه ریزی شده جهان Z3 در سال 1941 بود . Konrad اولین هکر قدرتمند کامپیوتری جهان به شمار می رود ، وی دارای اطلاعات بسیار بالا در زمینه هک و کامپیوتر است . او دارنده عنوان اولین مخترع کامپیوتری می باشد.

Konrad-Zuse

 


2 > John Draper

John Draper  مشهور ترین هکر کامپیوتری تاریخ است ، وی به تمام زبان های برنامه نویسی تسلط کافی دارد ، به همین دلیل توانسته است بسیاری از کار های هک را انجام دهد وی توانست با استفاده از عملیات هک ، تلفنی بسازد که تماس رایگان را با استفاده از سیستم آنالوگ ایجاد کند.

John-Draper


3 > Steve Wozniak

مشهور ترین مهندس کامپیوتر ، مخترع و دانشمند آمریکایی Steve Wozniak است . وی با دوستانش توانست کمپانی اپل را تاسیس کند ، او دارای ذهن خلاق در زمینه هک و کامپیوتر می باشد ، تکنولوژی جی پی اس و بی سیم از ذهن این دانشمند خلاق نشات گرفته است وی خلاقیت های بسیاری در زمینه هک و کامپیوتر انجام داده است.

Steve-Wozniak


4 >  Robert Tappan Morris

یکی از هکر های معروف ایالات متحده آمریکا  Robert Tappan Morris است ، دلیل مشهوریت وی ساخت کرم کامپیوتری است این کرم توانست بیش از 6000 کامپیوتر متصل به اینترنت را آلوده کند، به دلیل خطای برنامه نویسی موجود در این برنامه کرم ها بیش از حد تولید شدند این اولین تخلف Robert  در عرصه کامپیوتر و هک محسوب می شود.

Robert

 

 


5 > Mark Abene

از مشهورترین هکر های تاریخ می توان Mark Abene را نام برد . او در شرکت تلفنی AT&T به عنوان هکر ارشد فعالیت داشت و توانسته بود با استفاده از قدرت هک خود بیش از 60000 مشتری به مدت 9 ساعت از تماس رایگان بهره مند شوند. وی به دلیل انجام هک های متعدد بعد از یک سال زندان به اعدام محکوم شود.

Mark-Abene


6 > Kevin Poulsen

Kevin Poulsen مشهورترین هکر آمریکایی در طول تاریخ بوده است ، وی به دلیل هک کردن سیستم های با امنیت بالا مانند نیویورک تایمز ، یاهو و مایکروسافت شهرت خاصی به نام خود ایجاد کرد، این مرد مسلط به هک به دلیل انجام جرم های اینترنتی دستگیر شده است.

Kevin-Poulsen-Dark-Dante


7 > Kevin Mitnick

Kevin Mitnick یکی از معروف ترین هکرها در جهان است ، او توانست به سیستم شرکت های نوکیا و موتورولا حمله کند و سیستم امنیتی آن ها را پایین بیاورد . همچنین توانست سیستم اتوبوس رانی لس آنجلس را هک کند ،  او به دلیل انجام جرم های متتوع به مدت 5 سال حبس محکوم شد.

Notorious-hacker-Kevin-Mitnick


8 > Tsutomu Shimomura

Tsutomu Shimomura یکی از هکر های تاریخ است که به دلیل انجام سرقت اینترنتی از شرکت های بزرگ و هک سیستم های اطلاعاتی به اعدام محکوم شد ، وی از ظرافت خاصی در کار خود استفاده می کرد که باعث شد پلیس بعد از 10 سال به جرم های او پی ببرد.

Tsutomu-Shimomura

 


9 > Richard Stallman

Richard Stallman دانشجوی برنامه نویسی هوش مصنوعی است ، وی یکی از ماهرترین هکرهای کامپیوتری تاریخ است که توانست به سیستم های یونیکس حمله کند .

Richard-Matthew-Stallman

 


10 > Linus Torvalds

Linus Torvalds مهندس نرم افزار فنلاندی آمریکایی است که به دلیل آغاز و توسعه لینوکس و همچنین ارائه نرم افزارهای گیت شناخته شود ، او پس از چندی معمار ارشد پروژه ی هسته لینوکس شد و هم اکنون مسئولیت هماهنگ کننده پروژه (هسته لینوکس) را بر عهده دارد ، وی هکر بسیار قدرتمندی است اما از علم و دانش خود در کارهای مخرب استفاده نکرد.

Linus-Torvalds

 





در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 465 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید