• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
جامعه

محبوب ترین شبکه های اجتماعی دنیا

محبوب ترین شبکه های اجتماعی دنیا

social-networkفضای مجازی مجال شکل گیری اجتماعات جدید از کاربران را فراهم می کند. هر چند روابط کاربران فضای مجازی رابطه ای با واسطه است و نه رو در رو، بسیاری از مطالعه کنندگان اینترنت تمایل دارند از اصطلاح «اجتماع» برای اشاره به جمع کاربران استفاده کنند.

حدود ۴ سال پیش بود که مفهوم شبکه های اجتماعی به طور گسترده با حضور Orkut در میان کاربران ایرانی رواج پیدا کرد و در مدت کوتاهی آن قدر سریع رشد کرد که پس از برزیل و آمریکا، ایران سومین کشور حاضر در اورکات شد. اما در همان زمان شایعاتی هم رواج پیدا کرد که نسبت به عضویت در این انجمن هشدار دادند. می گفتند که گوگل (گرداننده اورکات) از این طریق به اطلاعات شخصی، علایق و نظرات و ارتباطات خصوصی افراد دست پیدا می کند و ممکن است این کار باعث از بین رفتن امنیت شخصی افراد شود.

اکنون دیگر کمتر کسی است که حداقل با یک شبکه اجتماعی آشنایی نداشته باشد. هر شبکه اجتماعی با تکیه بر قدمت، امکانات، راحتی استفاده و … محبوبیت نسبی در میان مردم باز می کند.

در لیست امروز می خواهیم محبوب ترین شبکه های اجتماعی دنیا را معرفی کنیم:


#1 Facebook
#2 Twitter
#3 LinkedIn
#1 Facebook
میزان بازدید
0/10 10
امتیاز کاربران
0/10 4.5/10
#2 Twitter
میزان بازدید
0/10 9/10
امتیاز کاربران
0/10 8/10
#3 LinkedIn
میزان بازدید
0/10 9/10
امتیاز کاربران
0/10 4.3/10
1 > Facebook

facebookفیسبوک چند وقتی است که به بزرگترین، محبوب ترین و پربازدید ترین شبکه اجتماعی دنیا تبدیل شده است. این شبکه اجتماعی در کشور عزیزمان ایران نیز علیرغم سیستم فیلترینگ طرفداران زیادی پیدا کرده. البته نا گفته نماند که صحبت های زیادی در مورد رفع فیلتر این شبکه اجتماعی نیز به میان آمده. ولی این اقدام نیازمند فرهنگ سازی و آموزش استفاده صحیح مردم برای جلوگیری از ضربه وارد کردن به فرهنگ اصیلمان می باشد.

اگر بخواهیم آماری نیز در مورد این شبکه اجتماعی بدهیم، تعداد بازدید کننده منحصر بفرد ماهانه 900 میلیون نفر، رتبه 3 در سیستم آمارگیری Quantcast و رتبه 2 در سایت Alexa را از آن خود کرده است.


2 > Twitter

twitterتوییتر دومین شبکه اجتماعی محبوب است که شعار اصلی آن جمله چه اتفاقی در حال رخ دادن است می باشد. یکی از ویژگی ها و شاید به دید منتقدان، معایب توییتر محدودیت 140 کاراکتری توییت ها می باشد. این شبکه اجتماعی هم از طرف جمهوری اسلامی، و  هم از طرف خود سایت twitter برای ایرانی ها تحریم شده است. توییتر با رتبه الکسای 9 و بازدید کننده یکتای 310 میلیون نفر و رتبه 8 در سایت Quantcast جای خود را بین کاربران محکم کرده.


3 > LinkedIn

linkedinشبکه اجتماعی لینکدین نیز از محبوب ترین شبکه های اجتماعی است. محبوبیت LinkedIn بیشتر بین کسانی است که قصد معرفی و به معرض دید گذاشتن محصولشان را دارند. در حقیقت بیشتر برای حرفه ای ها ساخته شده. این شبکه اجتماعی که رتبه 12 در سایت Alexa و رتبه 9 از سایت آمارگیری Quantcast و بازدید کننده یکتای ماهانه 255 میلیون نفر از آن خود کرده، در لیست ما نیز رتبه 3 را دارد.


4 > Pinterest

شبکه اجتماعی پینترست که خود را پین بورد مجازی می داند، یک شبکه اجتماعی تصویر محور است. رتبه الکسای این شبکه اجتماعی 29 و رتبه Quantcast آن 13 بوده و ماهانه 250 میلیون نفر بازدید کننده یکتا دارد.


5 > Google Plus+

شبکه اجتماعی گوگل پلاس که در حقیقت متعلق به غول اینترنتی دنیا یعنی گوگل می باشد و بر اساس شایعاتی، برای رقابت با Facebook ساخته شده است، از دیگر شبکه های اجتماعی محبوب دنیاست. این شبکه اجتماعی به دلیل اینکه به عنوان زیردامنه از سایت اصلی گوگل است، الکسای آن با خود سایت گوگل یکی است (رتبه 1) . بازدید کننده یکتای آن 120 میلیون نفر تخمین زده می شود و رتبه آن در Quantcast ، 28 می باشد.


6 > Tumblr

تامبلر یک پلتفورم میکروبلاگینگ و یک شبکه اجتماعی است. رتبه این شبکه اجتماعی در سایت الکسا 33 و بازدید کننده خالض ماهانه اش 110 میلیون نفر می باشد.


7 > Instagram

اینستاگرام شبکه اجتماعی ای است تصویر محور که اخیرا در ایران نیز طرفداران زیادی پیدا کرده که شاید یک دلیل آن این است که برخلاف شبکه های جهانی دیگر هنوز توسط جمهوری اسلامی مسدود نشده است. رتبه الکسای آن 34 و بازدید کننده خالصش ماهانه 100 میلیون نفر و رتبه Quantcast آن 145 می باشد.


8 > VK

اینستاگرام شبکه اجتماعی ای است تصویر محور که اخیرا در ایران نیز طرفداران زیادی پیدا کرده که شاید یک دلیل آن این است که برخلاف شبکه های جهانی دیگر هنوز توسط جمهوری اسلامی مسدود نشده است. رتبه الکسای آن 34 و بازدید کننده خالصش ماهانه 100 میلیون نفر و رتبه Quantcast آن 145 می باشد.


9 > Flickr

فلیکر یک شبکه اجتماعی یا به عبارت دیگر یک سرویس میزبانی تصاویر است با محبوبیت بالا. رتبه السکای آن 108 و رتبه Quantcast آن 139 و بازدید کننده خالصش 65 میلیون نفر است.


10 > Vine

واین جزء شبکه های اجتماعی تازه پا به عرصه می باشد که بیشتر بر روی گوشی های هوشمند و از طریق نرم افزار مخصوصش برای گوشی ها استفاده می شود. بازدید کننده یکتای ماهانه 42 میلیون نفر و رتبه الکسای 917 و رتبه Quantcast 335 از آمار این سایت می باشد.

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 848 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید