• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
دانش عمومی

مشهورترین کوه های آتشفشان جهان

مشهورترین کوه های آتشفشان جهان

Most-Famous-Volcanoes10کوه های آتشفشان از گدازه های خاکستر و اشیای نیمسوخته تشکیل می شوند، که از اندرون زمین بیرون می ریزند،معمولا کوه آتشفشان به شکل مخروطی است ، که سوراخ یا دهانه ای بر فراز قله خود دارد، به همین دلیل تقریبا  زندگی در کنار این کوهها وجود ندارد. در این تاپ ما معروف ترین ۱۰ کوه آتشفشان جهان را معرفی می کنیم.

 


#1 کوه آتشفشان Kilauea،هاوایی
#2 کوه آتشفشان St. Helens ،واشنگتن
#3 کوه آتشفشان Fuji،ژاپن
#1 کوه آتشفشان Kilauea،هاوایی
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز کاربران
0/10 7.6/10
#2 کوه آتشفشان St. Helens ،واشنگتن
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز کاربران
0/10 6/10
#3 کوه آتشفشان Fuji،ژاپن
امتیاز ما
0/10 7/10
امتیاز کاربران
0/10 6.2/10
1 > کوه آتشفشان Kilauea،هاوایی

کوه آتشفشان Kilauea، در کشور هاوایی تشکیل شده است، و یکی از خطرناک ترین کوه های آتشفشان جهان به شمار میرود ،که مواد مذاب خود را بیرون می ریزد. خاطرنشان می شویم قسمت هایی از این کوه معروف در زیر آب قرار گرفته است.

Most-Famous-Volcanoes10


2 > کوه آتشفشان St. Helens ،واشنگتن

معروف ترین کوه آتشفشان واشنگتن ، St. Helens  نام دارد . این کوه وحشتناک ترین فوران خود را در 18 مه 1980 انجام داده ،که بدترین فوران کوههای آتشفشانی در تاریخ ایالات متحده  آمریکا است.

Most-Famous-Volcanoes9


3 > کوه آتشفشان Fuji،ژاپن

کوه آتشفشان Fuji یکی از مشهورترین کوههای آتشفشان جهان است. این کوه مرتفع در شهر توکیو، ژاپن واقع شده است، آخرین فوران این آتشفان بزرگ در ژانویه سال 1708 می باشد. ارتفاع این کوه بزرگ 11000 فوت است.

Most-Famous-Volcanoes8


4 >  کوه آتشفشان Eyjafjallajökull ،ایسلند

کوه آتشفشان  Eyjafjallajökull در اطراف ایسلند قرار گرفته است. این کوه جزء یخچال های طبیعی جهان محسوب می شود.ارتفاع این کوه حدودا 1600 متر و دهانه آن 2.5 مایل در قطر می باشد.

Most-Famous-Volcanoes7

 

 


5 > کوه آتشفشان Pinatubo ،فیلیپین

کوه آتشفشان Pinatubo در جزیزه لوژن فیلیپین تشکیل شده است. آخرین فوران این کوه آنشفشانی در سال 1991 بود که باعث ویرانی خانه های اطراف این کوه شد.Most-Famous-Volcanoes6

 

 

 


6 > کوه آتشفشانی Mayon ،فیلیپین

کوه آتشفشانی Mayon در جزیره لوزون ،فیلیپین واقع شده است ،این کوه برای اولین بار در 23 ژوئن سال 1897 فوران کرد. و جزء بزرگترین انفجارهای این کوه مرتغع محسوب می شود.

Most-Famous-Volcanoes5

 

 


7 > کوه آتشفشانی Krakatoa ،اندونزی

کوه آتشفشانی  Krakatoa صد ساله ، در اندونزی تشکیل شده است ، این کوه اولین فوران خود را در سال 1983 انجام داد که باعث شد کل جزیره نابود شود .Most-Famous-Volcanoes4

 

 


8 > کوه آتشفشانی Popocatépetl،مکزیک

کوه آتشفشانی Popocatépetl، در مرکز مکزیک واقع شده ،قدمت این کوه بزرگ 620000 سال است . این کوه برای اولین بار در سال 1991 فعال شد و فوران کرد .

Most-Famous-Volcanoes3


9 > کوه آتشفشانی Etna ،ایتالیا

کوه Etna یکی از بلندترین کوههای آتشفشانی اروپا محسوب می شود ، ارتفاع این کوه مرتفع 3229 متر است و در شرق سواحل سیسیل به وجود آمده است. یکی از ویژگی های بارز این کوه ، فعال بودن آن در همه ی زمان ها است.

Most-Famous-Volcanoes2


10 > کوه آتشفشانی Cotopaxi ،اکوادور

Cotopax یکی از پر فوران ترین کوههای جهان به شمار می رود ،  این کوه در بخش هایی از کوه آند و حلقه اقیانوس آرام سر بر افراشته است . Cotopax  بیش از 85 فوران را در کارنامه خود ثبت کرده است ، اولین فوران آن در سال 1744 بود و به دنبال آن در سالهای 1768 و  1777فعالیت خود را ادامه داد.

Most-Famous-Volcanoes

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 1 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید