• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
جامعه

مهمترین مراسم های جهان که باید حداقل یکبار در آنها شرکت کرد

مهمترین مراسم های جهان که باید حداقل یکبار در آنها شرکت کرد

41919_175امروز در تاپ گذر میخواهیم مهم ترین ۱۰ رویداد در سرتاسر جهان که باید قبل از مرگ یکبار در آنها شرکت کنید را به شما معرفی کنیم.با ما همراه باشید.


#1 جشنواره ی آب
#2 جشنواره ی برف و یخ
#3 جشن سال نو چینی
#1 جشنواره ی آب
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز کاربران
0/10 7.7/10
#2 جشنواره ی برف و یخ
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز کاربران
0/10 9/10
#3 جشن سال نو چینی
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز کاربران
0/10 8/10
1 > جشنواره ی آب

هیچ کس نمی تواند لذتی را که مبارزه با آب یا آب بازی به آدم می دهد را انکار کند و جشنواره ی آب در تایلند بزرگترین لذت را به آدم در داغ ترین روزهای تابستان می دهد.در این جشواره که بسیار مهیج است همه به یگدیگر با سطل یا شلنگ اب می پاشند.

41919_175


2 > جشنواره ی برف و یخ

برخلاف بیشتر جشنواره ها که در تابستان برگزار می شوند زمان برگزاری این جشنواره فصل زمستان است.مکان جشنواره ی برف و یخ در شهرستان هاربین واقع در شمال شرق چین است و از اولین هفته ی ژانویه اغاز شده و تا یک ماه ادامه می یابد.این فستیوال اساسا نمایشگاهی از مجسمه های یخی زیبا و شگفت انگیز است.

IF


3 > جشن سال نو چینی

فرهنگ چینی به طراوت و شادابی و رنگ معروف است.جشن شروع سال نو چینی جشنی است که نمیتوان از دست داد و یک روز قبل از شروع سال جدید اغاز می شود و تا پانزده روز ادامه دارد.در این جشن مردم محلی و گردشگران شاهد اقلام نمادین فرهنگ چین همچون اتش بازی و رنگ و فانوس و لباس های سنتی هستند.

sepehr


4 > جشنواره ی لا توماتینا یا جشنواره ی گوجه فرنگی

میلیونها نفر از مردم جهان در هر سال برای جشنواره ی طعم و مزه در اسپانیا گرد هم می ایند تا لذت واقعی را با پرت کردن گوجه فرنگی های له شده به یکدیگر تجربه کنند.


5 > کارناوال ونیز

احتمالا یکی از بهترین جشنواره های سرتاسر جهان جشنواره ی ونیز است که ریشه در یک سنت 900 ساله دارد.در این جشن همه از ماسک و لباس های فانتزی استفاده می کنند و در کنار هم یک شب رویایی را تجربه می کنند.


6 > هولی یا جشنواره ی رنگ

در فصل بهار جشن هولی در هند به عنوان جشن حیات بر روی زمین برگزار می شود.این جشن با یک اتش بزرگ شروع می شود و مردم از سراسر جهان گرد هم می ایند تا در این مبارزه ی رنگ پاشی شرکت کنند.این که رنگ به حالت پودر یا اب رنگی و یا هر حالت دیگر باشد مهم نیست.


7 > جشن اکتبر

یکی از مهمترین جشنواره های جهان جشن اکتبر میباشد که بخشی از فرهنگ آلمان از دو قرن گذشته بوده است.هر چند این جشن در بیشتر کشورها برگزار می شود اما در مونیخ آلمان با شکوه تر وبزرگتر از همه جاست و مدت زمان ان از پایان ماه سپتامبر تا هفته ی اول اکتبر است.حدود شش میلیون نفر به این جشن می ایند تا از آبجو و رقص نهایت لذت را ببرند.


8 > جشنواره ی گاوهای نر

معروف ترین جشن اسپانیا جشنواره ی گاو های نر در پامپلونای اسپانیاست که منشا آن به قرن چهارده برمیگردد.این جشنواره هشت روز است و در آخرین روز آن مردم شاهد حرکات شجاعانه ی عده ای داوطلب با گاو های خریداری شده هستند که خطرات احتمالی را به جان می خرند تا این روز تبدیل به مهیج ترین روز عمرشان شود.


9 > فستیوال شب سفید

این بزرگترین جشنواره در روسیه است که به مناسبت پایان سال تحصیلی برگزار می شود.در این جشنواره مردم هم از خود روسیه و هم از سرتاسر جهان و همچنین برخی از افراد مشهور به اجرای هنر های مختلف از جمله باله و اواز خواندن می پردازند.بیش از یک میلیون نفر از سراسر دنیا برای تماشای این جشن به روسیه می ایند.


10 > کارناوال ریو دو ژانیرو

بدون شک بزرگترین جشنواره ی جهان کارناوال ریو دو ژانیرو در برزیل است که قدمت آن به قرن 18 برمی گردد.این بزرگترین رقابت رقص جهان شامل پنج مدرسه ی  سامبای مختلف برزیل است.این جشن 5 روز طول می کشد و در این مدت برزیل آکنده از رقصنده ها و چراغها و رنگ های مختلف است.

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 392 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید