• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
شیوه زندگی

خطرناک ترین ورزش های جهان

خطرناک ترین ورزش های جهان

BASE-jumping-is-most-dangerous-sportsورزش به تمامی  فعالیت های فیزیکی بدن گفته می شود، که شرکت کنندگان در آن می توانند به صورت منظم و سازمان یافته یا گاه به گاه در آن شرکت کنند، و از آن برای بهبود تناسب اندامشان و یا فراهم آوردن سرگرمی و تفریح بهره ببرند. بعضی از ورزش ها هستند که احتمال یا ریسک خطر را برای ورزش کار به وجود می آورند .  بسیاری از ورزشکارها این خطرهای احتمالی را میپذیرند و ورزش هارا انجام می دهند. در این تاپ ما قصد داریم به بررسی خطرناک ترین ورزش ها بپردازیم .

لیست زیر خطرناکترین ۱۰ ورزش جهان را معرفی می کند.


#1 چتربازی
#2 اسکی در برف
#3 غواصی
#1 چتربازی
امتیازما
0/10 9/10
امتیازکاربران
0/10 8/10
#2 اسکی در برف
امتیازما
0/10 8/10
امتیازکاربران
0/10 6/10
#3 غواصی
امتیازما
0/10 7/10
امتیازکاربران
0/10 7.1/10
1 > چتربازی

چتربازی نوعی ورزش سقوط آزاد می باشد ، در این ورزش ورزشکار از یک جای مرتفع اقدام به پرش می کند. به دلیل وجود خطرات احتمالی ، مثلا باز نشدن چتر یا انحراف از مسیر به دلیل وزش باد و بسیاری از خطرهای دیگر جز خطرناکترین ورزشها محسوب می شود. این ورزش در بعضی از کشورها به دلیل خطر زیادی که برای ورزشکار وجود دارد ممنوع شده است.

BASE-jumping-is-most-dangerous-sports


2 > اسکی در برف

اسکی در برف نوعی ورزش کوهستانی می باشد که علاقمندان مختص خود را دارد. همه ساله در فصل زمستان ورزشکاران زیادی جان خود را در این ورزش از دست می دهند . از جمله خطرهای این ورزش می توان به سقوط بهمن یا نامناسب شدن جو اشاره کرد.

Heli-skiing-in-Zürs-am-Arlberg


3 > غواصی

غواصی نیز جزء خطرناکترین ورزش ها محسوب می شود . در این ورزش فرد در زیر آب تنفس میکند که این تنفس به نخاع ،مغز و  ریه آسیب می زند. خطر احتمالی دیگر این ورزش ، کوسه های خطرناک است که غواصان طمعه این کوسه ها می شوند.


4 > غواصی در غار

غواصی در غار یکی دیگر از ورزش های غیر معمول و خطرناک است. غواصان در غارها با محتوای کم آب غواصی میکنند و ممکن است هوا به آنها نرسد،یا به دلیل نورکم موجود در غار غواصان نمیتوانند خوب ببیند و خطرهایی را به جان می خرند. این ورزش جز خطرناکترین ورزش ها محسوب می شود.

Extreme-Sports-Cave-diving


5 > گاوسواری

گاو سواری یکی از خطرناک ترین ورزش ها محسوب می شود. در این ورزش هیجان انگیز،گاوسوار سوار بر پشت گاو می شود و تلاش می کند بر روی آن باقی بماند .اما زمانی که تعادل خود را از دست می دهد و بر زمین می افتد گاو حمله کرده و سوار کار خود را به شدت مصدوم  یا میکشد.

Bull-riding-full-of-thrills (1)


6 > موج سواری

ورزش هیجان انگیز موج سواری ورزش دیگری است که خطرات زیادی را برای ورزش کار خود به همرا می آورد. این خطرات احتمالی شامل کشیده شدن توسط موج به زیر آب است که غرق شدگی را به همراه می آورد . ارتفاع بعضی از این موج ها به 100 فوت می رسد.

Big-Wave-Surfing


7 > لوژ واری

لوژسواری ،ورزشی است از خانواده اسکیت ،با این تفاوت که در این ورزش  ورزشکار بر روی لوژ میخوابند و با سرعت زیاد بر روی پیست حرکت می کنند. چون سرعت این لوژ ها زیاد است و هیچ ترمزی برای توقف  آن وجود ندارد خطرات جبران ناپذیری  را برای ورزشکار ایجاد می کند.

Street-Luge


8 > کوهنوردی در یخ

کوهنوردی در یخ یکی دیگر از ورزش های مخاطره آمیز محسوب می شود. رگ به رگ شدن ،شکسته شدن پا ،ضربه مغزی ، پاره شدن رگ  و یخ زدگی از دیگر خطرات احتمالی این ورزش محسوب می شود.

Ice-Mountain-Climbing


9 > BMX

دوچرخه سواری BMX ، از رشته های ورزش دوچرخه سواری محسوب می شود. این ورزش با استفاده از دوچرخه در مسیر بسته ، با مسافت 350 متر برگزار می شود. این ورزش پر مخاطره به دلیل انجام حرکات آکروباتیک ورزشکار صدمات احتمالی را به همراه خود دارد. در این ورزش آسیب هایی از قبیل خراش، کبودی، شکستگی اعضای بدن و حتی ضربه مغزی ممکن است جان ورزشکار را تهدید کند.

BMX-racing-action-photo


10 > قایق سواری در آب های خروشان

یکی دیگر از ورزش هایی که جان ورزشکار خود را در خطر قرار می دهد، قایق سواری در آب های خروشان است. این ورزش در دریاها یا محل هایی که سرعت آب بیش از اندازه است برگزار می شود ،از آسیب های شایع این ورزش می توان به شکستگی استخوان،زانو و پیچ خوردگی اشاره کرد.

White-Water-Rafting

 

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 1 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید