• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
جامعه

کشورهای بدون نیروی مسلح

کشورهای بدون نیروی مسلح

Fort-George-Grenadaبسیاری از کشورهای جهان نیروهای نظامی ویژه و گسترده که مجهز به تمام امکانات رزمی و پیشرفته ای هستند را دارا می باشند. این نیروهای پیشرفته باعث می شود اعتماد بنفس ، اقتدار و قدرت این کشور ها افزایش یابد،به همین دلیل بیشتر کشور ها سعی می کنند نیروی نظامی و دفاعی خود را به تمام تکنولوژی های جنگی مجهز کنند تا بتوانند کشورشان را از آسیب و گزند دشمنان حفظ کنند.

در این تاپ ما قصد داریم کشور هایی را برای شما معرفی کنیم که هیچگونه نیروی نظامی برای دفاع ندارند اما از کشور خود به خوبی محافظت کرده و دارای اعتماد بنفس بالایی هستند ، لیست زیر ۱۰ کشور بدون نیروی مسلح را نشان می دهد.

 


#1 Andorra
#2 Grenada
#3 Liechtenstein
#1 Andorra
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز کاربران
0/10 5/10
#2 Grenada
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز کاربران
0/10 5/10
#3 Liechtenstein
امتیاز ما
0/10 7/10
امتیاز کاربران
0/10 5/10
1 > Andorra

آندورا کشور کوچک و مستقلی است که در کوههای بیرند بین دو کشور فرانسه و اسپانیا قرار گرفته است ،پایتخت این کشور آندورا لاولاو می باشد. جمعیت این کشور کوچک 83,900 نفر است ، همچنین هیچ نیروی نظامی مستقل ندارد و دو کشور اسپانیا و فرانسه مسئولیت پشتیبانی از خاک این کشور را برعهده دارند.

CENTRE~1

 


2 > Grenada

گراندا کشور جزیره ای است که در مشرق دریای کارائیب تشکیل شده است. پایتخت این کشور سنت جورجس می باشد ،همچنین می توان به این نکته مهم اشاره کرد که مسئولیت حفاظت این کشور بر عهده کشور آمریکا است و از خود هیچ نیروی نظامی مسلحی ندارد.

Fort-George-Grenada


3 >  Liechtenstein

لیختن اشتاین سومین کشور کوچک اروپا است ، پایتخت این کشور شهر فادوتس می باشد موقعیت جفرافیای این کشور به گونه ای است که از غرب با سوئیس و از شرق با اتریش هم مرز است، این کشور هیچ گونه نیروی نظامی مستقل به خود را دارا نیست.

liechtenstein


4 > Solomon Islands

جزایرسلیمان کشوری است که بیش از 990 جزیره کوچک و بزرگ را در اقیانوس آرام به خود اختصاص داده است. پایتخت این کشور پرجزیره هونیارا می باشد، این کشور نیز جز کشور هایی است که نیروی مسلح ندارد.

Solomon-Islands-South-Pacific


5 > Nauru

جمهوری نائورو کشور جزیره ای بسیار کوچک در منطقه میکرونزی قاره ی اقیانوسیه است،پایتخت این کشور شهر یارن می باشد . کشور نائورو فاقد هر گونه ارتش و نیروی نظامی است.

NAURU


6 > Vatican

کشور واتیکان کوچکترین کشور دنیا دارای جمعیتی حدود 800 نفر است . این کشور کم جمعیت هیچ گونه نیروی امنیتی ندارد و ارتش ایتالیا محافظت از این کشور را بر عهده دارند.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


7 > Tuvalu

تووالو کشوری است جزیره ای در اقیانوس آرام ، پایتخت این کشور فوتافوتی می باشد و دارای جمعیت 10837 نفری است. این کشور از نظر داشتن نیروی نظامی و مسلح جزء کشور های بدون نظام امنیتی است.

tuvalu


8 > Samoa

ساموآ کشوری است واقع در قاره ی اقیانوسیه ، پایتخت آن شهر کوچک آپیا است و جزء مناطق و جزایر گردشگری به شمار می رود.این کشور نیز فاقد نیروی امنیتی و نظامی است.

samoa


9 >  Palau

جمهوری پالائو کشور جزیره ای در اقیانوس آرام واقع در 800 کیلومتری شرق فیلیپین است. پایتخت این کشور نگرولمود در ایالت مکئوت قرار گرفته و از نظر دفاعی و امنیتی می توان به این نکته اشاره کرد که فاقد هر گونه نیروی امنیتی و نظامی است.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA


10 > Marshall Islands

جمهوری جزایر مارشال کشوری جزیره ای در اقیانوس آرام می باشد، پایتخت این کشور شهر ماجورو است ، این کشور از نظر نظامی و دفاعی هیچگونه نیروی امنیتی ندارد و دفاع از مرز های آن بر عهده ایالات متحده است.

Marshall-Islands

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 370 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید