• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
دانش عمومی

سردترین مکان های جهان

سردترین مکان های جهان

Coldest-Places-in-the-World8کره زمین دارای آب و هوا های گوناگونی است ،  این تنوع آب و هوایی باعث شده است گرم ترین و سردترین مکان ها بر روی این کره بزرگ تشکیل شوند ، همچنین موجودات زنده گوناگون مختص آن آب و هوا  نیز به وجود آیند. ما با توجه به اطلاعات داده شده توسط کارشناسان  آب وهوا ، سردترین ۱۰ مکان جهان را معرفی می کنیم.

 


#1 Snag, Yukon،کانادا
#2 چشم انداز نهر،آلاسکا،ایلات متحده آمریکا
#3 Idanley ، Satanley ، متحده آمریکا
#1 Snag, Yukon،کانادا
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز کاربران
0/10 6/10
#2 چشم انداز نهر،آلاسکا،ایلات متحده آمریکا
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز کاربران
0/10 6.3/10
#3 Idanley ، Satanley ، متحده آمریکا
امتیاز ما
0/10 7/10
امتیاز کاربران
0/10 6/10
1 > Snag, Yukon،کانادا

Snag مکانی بسیار سرد  در یوکان ، کانادا است. در ماه فوریه ی سال 1947 درجه سردی این محل 81 درجه زیر صفر اندازه گیری شد.  جمعیت در این مکان بسار کم است ، به طوری که 15 نفر در این مکان پیدا نمی شود. این مکان اغلب توسط ماجرا جویان انتخاب می شود.

 

Coldest-Places-in-the-World9

 


2 > چشم انداز نهر،آلاسکا،ایلات متحده آمریکا

چشم انداز نهر ،محلی بسیار سرد در آلاسکا یکی از شهر های سرد سیر ایالت متحده آمریکا است . در این مکان به دلیل سردی بیش از حد انسان نمی تواند حیات طبیعی خود را ادامه دهد. درجه سردی این مکان طبق آخرین اندازه گیری ها 80 درجه زیر صفر اندازه گیری شده است.

Coldest-Places-in-the-World8

 


3 >  Idanley ، Satanley ، متحده آمریکا

Satanley شهری در شهرستان کاستر ایالت آیداهو است ، که جمعیت آن در سر شماری سال 2010 میلادی 63 نفر بوده است. کم جمعیتی این شهر جای تعجب ندارد ، دلیل آن سردی وحشتناک  حاکم  بر این شهر می باشد. در سال 1999 درجه سردی این شهر 70 درجه محاسبه شد، در این منطقه مکانی برای زندگی شیرین وجوود ندارد ، زیرا برف و برف تمام این منطقه را در طول سال سفید پوش می کند.

Coldest-Places-in-the-World7

 


4 >  Rogers Pass،موناتا،ایالت متحده آمریکا

Rogers Pass یکی از سرد ترین مناطق ایلات آمریکا به شما می رود . این مکان سرد 5,610 متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است ،درجه دمای این مکان در طول سال همیشه زیر نقطه انجماد باقی می ماند ، آخرین دمای اندازه گیری این محل 53.5 درجه زیر صفر ثبت شده است.

Coldest-Places-in-the-World6


5 > Vostok، قطب جنوب

Vostok یکی از سردترین نقاط قطب جنوب است. این منطقه در ماه ژانویه سال 1983 دمای 80 درجه زیر صفر را  رکورد زد ، در این مکان بسیار سرد گرما مفهوم خود را از دست داده است و سرما فرمانروایی میکند.Coldest-Places-in-the-World5

 

 


6 > North Ice،گیرلند

North Ice، مکان سرد گیرلند می باشد ، این مکان سرد در تمام فصول سال سردی خود را حفظ می کند، درجه سردی اندازه گیری این محل 87 درجه زیر صفر ثبت شده است.

Coldest-Places-in-the-World4

 


7 > Eismitte، گرینلند

Eismitte، یکی از سردترین مکان های جهان و گرینلند محسوب می شود . در این مکان جمعیتی به چشم نمی خورد چون دمای این منطقه در تمام فصول سال سرد می باشد آخرین اندازه گیری دمای این مکان 85 درجه زیر صفر است  ،شما در این مکان یخبندان کامل را حس می کنید.

Coldest-Places-in-the-World3

 


8 > Ulaanbaatar، مغولستان

مغولستان نیز مکان بسیار سرد به نام Ulaanbaatar را دارد . این مکان 1,310 متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است، شما در این محل نور خورشید را به وفور می بینید.Coldest-Places-in-the-World2

 

 


9 > Eureka،کانادا

Eureka یکی از سردترین مکان های کشور کانادا به شمار می رود. زندگی انسان در این مکان بسیار سرد تقریبا غیرممکن می باشد و دلیل  آن هوای بسیار سرد حاکم بر این نقطه  از کانادا است این سردی به گونه ای است که نور وگرمای خورشید را نمی تولان حس کرد.

Coldest-Places-in-the-World1


10 > Oymyakon ، روسیه

کشور روسیه نیز یکی از قطب های سرد جهان به شمار میرود، سردترین نقطه این کشور Oymyakon است که دمای سردی این نقطه 90 درجه زیر صفر اندازه گیری شده است به همین دلیل زندگی انسان رنگ و رویی در آنجا ندارد.

Coldest-Places-in-the-World

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 451 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید