• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
دانش عمومی

بهترین گونه های گل جهان

بهترین گونه های گل جهان

Best-Flower-Species-in-the-World11بدون شک گلها یکی از زیباترین آفرینش های خدا محسوب می شوند. حضور گل ها در اطراف ما باعث می شود ، محیط اطرافمان زیبایی بی نظیری را به خود بگیرد .  وقتی ما گل زیبایی را میبینیم احساس شادی و سر زندگی می کنیم. این زیبایی خلقت  در هزاران نوع در جای جای کره زمین دیده می شود و هر یک از آنها زیبایی خاص خود را دارا هستند.لیست زیر بهترین ۱۰ گونه گل جهان را معرفی می کند. امیدواریم با دیدن این گلهای زیبا احساس شادی فوق العاده ای به شما دست دهد.

 


#1 گل سرخ
#2 گل شیپوری
#3 گل لاله
#1 گل سرخ
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز کاربران
0/10 5/10
#2 گل شیپوری
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز کاربران
0/10 5/10
#3 گل لاله
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز کاربران
0/10 0/10
1 > گل سرخ

گل سرخ یا گل رز به عنوان زیباترین گونه گل در جهان شناخته شده است. گل رز تقریبا در تمام جهان یافت می شود ، این گل بسیار زیبا در شکل و رنگهای گوناگون دیده می شود . عمده ترین رنگ گل سرخ زیبا قرمز ، زرد و صورتی است.

Best-Flower-Species-in-the-World11


2 > گل شیپوری

گل شیپوری بسیار زیبا ، نماد عظمت است . این گل با آرایش شگفت انگیز گلبرگ های خود شناخته شده است . از این گل برای تزئین باغ ، خانه و اداره ها استفاده می شود. ریشه رویش این گل از آفریقای جنوبی است ، و با رنگ های سبز ، زرد ، صورتی و بنفش خود را نمایان می کند.

Best-Flower-Species-in-the-World10


3 > گل لاله

گل بسیار زیبای لاله بیش از 150 گونه متفاوت در شکل و رنگ را داراست. این گل بسیار زیبا در آسیا ،آفریقا و بخش هایی از آمریکا می روید. از این گل فوق العاده زیبا برای تزئین باغ ها و پارک ها استفاده می شود.Best-Flower-Species-in-the-World9

 

 


4 > گل یاسمن قرمز

گل یاسمن قرمز ،گل بومی برزیل ، کارائیب و آمریکای مرکزی محسوب می شود ، این گل بسیار زیبا متعلق به خانواده dogbane  است وعطر ویژه و خاصی را دارد. این گل در رنگ های صورتی قرمز ، زرد و سفید می روید.

Best-Flower-Species-in-the-World8

 


5 > گل کوکب

گل زیبای کوکب یکی از گل های زیبا و دوست داشتنی دنیا به شمار می رود. کوکب گل بومی مکزیک ،کلمبیا و آمریکای مرکزی محسوب می شود . این گل در 25 نوع متفاوت آفریده شده است ، و درسال 1953 برای اولین بار در مکزیک کشف شد.

Best-Flower-Species-in-the-World7

 


6 > گل داودی

گل داودی با عنوان بهترین گل طلایی خود را در جهان طبیعت معرفی کرده است ، این گل زیبا و جذاب به گل آفتاب گردان شبیه است ، زیباترین رنگ گل داودی ، زرد است ، اما در رنگ های قرمز ، سفید و بنفش هم بسیار جذاب و دیدنی است.

Best-Flower-Species-in-the-World6


7 > گل Bird of Paradise

گل زیبای Bird of Paradise یکی از گلهای عجیب و غریب جهان است ، این گل زیبا متعلق به خانواده Strelitiaceae می باشد ، این گل زیبا با رنگ های گوناگون دیده می شود.

Best-Flower-Species-in-the-World4


8 > گل ارکیده

گل زیبای ارکیده ،25 هزار گونه متفاوت با رنگها و طرح های خاص را داراست ،به همبن دلیل طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است . طراحی زیبای گلبرگ های این گل موجب خاص شدن این گل شده است.

Best-Flower-Species-in-the-World1


9 > گل Magnolia

گل زیبای Magnolia توانایی رشد بر روی درخت را داراست. و یکی از زیباترین ها به شمار می رود. گیاه شناس معروف مغولستان پیترمنگل،230 گونه زیبا از این گل را شناسایی کرده است. این گل در شکل ها و رنگهایی مانند: صورتی ، بنفش ، قرمز و سفید دیده می شود.

Best-Flower-Species-in-the-World3

 


10 > گل Gazania

گل زیبای Gazania یک گونه گلدار از تیره کاسنیان است. این گل با عنوان ” گنجینه گل ” شناخته می شود. این گیاه بومی آفریقای جنوبی می باشد و به عنوان یک گیاه زینتی در باغها کاشته می شود و عمری کوتاه دارد، این گل زیبا به رنگهای کرم، برنز ، صورتی ، زرد ، نارنجی ، قرمز و سفید یا ترکیبی از این رنگها دیده می شود.

Best-Flower-Species-in-the-World2

 

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 564 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید