• افزودن سایت به علاقه مندی ها
 • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ

مهارت داشتن رابطه ای پایدارتر

مهارت داشتن رابطه ای پایدارتر

به گزارش تاپ گذر به نقل از بدونیم؛ آیا به شکایت هایی که از رابطه رمانتیک تان دارید دقت کرده اید؟ به جمله هایی که به زبان می آورید؟ اصلا به حرف هام گوش نمیده. وقتی عصبانیه باهام حرف نیمزنه. همیشه با هم بحث می کنیم. حدس بزن چرا؟ در وحله اول شما نیاز دارید که مهارت های ارتباطی تان را با همسرتان بهتر کنید. هیچ شخصی نمی تواند ۱۰۰ درصد وقتش را به دیگری اختصاص دهد وقتی زمان زیادی را با او بگذرانید ...

به گزارش تاپ گذر به نقل از بدونیم؛ آیا به شکایت هایی که از رابطه رمانتیک تان دارید دقت کرده اید؟ به جمله هایی که به زبان می آورید؟

اصلا به حرف هام گوش نمیده.

وقتی عصبانیه باهام حرف نیمزنه.

همیشه با هم بحث می کنیم.

حدس بزن چرا؟ در وحله اول شما نیاز دارید که مهارت های ارتباطی تان را با همسرتان بهتر کنید.

هیچ شخصی نمی تواند ۱۰۰ درصد وقتش را به دیگری اختصاص دهد

وقتی زمان زیادی را با او بگذرانید امکان این که اختلاف نظرهای زیادی با هم داشته باشید بیشتر می شود. البته این طبیعی است اما اگر روی مهارت های ارتباطی خود کار نکنید این اختلاف نظرها به بحث و جدل تبدیل می شود.

تمام مشکلات رابطه ای از مهارت های ارتباطی ضعیف نشات می گیرد

داشتن مهارت ارتباطی شانس داشتن یک رابطه شاد و موفق را بالا می برد. اگر هر دو روی مهارت های ارتباطی تان کار کنید رابطه تان به قدری رشد و پیشرفت می کند که هرگز قبلا فکرش را هم نمی کردید.

در ابتدا برای شروع کمی درباره مشکلات ارتباطی در روابط و ترفندهایی برای به دست آوردن مهارت های ارتباطی بگوییم.

 

۴ مشکل ارتباطی که باید از آن ها پرهیز کنید

 • اجازه می دهیم احساس بر همه چیز غلبه کند

وقتی با همسرتان به اختلاف نظر می رسید خیلی راحت به احساس عصبانیت اجازه می دهید وارد بحث شود و هر چه بیشتر عصبانی شوید بیشتر از زبان انتقاد و سرزنش استفاده می کنید.

 • از زبان سرزنش استفاده می کنیم

اگر هنگام صحبت کردن با همسرتان همیشه از واژه “تو” استفاده کنید گفتگو تبدیل به بحث می شود و باعث می شود او فکر کند که نمی خواهید خودتان را یک گروه بدانید. و وقتی همسرتان سرزنش می شود ناخودآگاه حالت دفاعی به خود می گیرد.

 • برای درک کردن گوش نمی دهیم بلکه برای جواب دادن گوش می دهیم

اگر مدام در این فکر باشید که چه جوابی به گفته های همسرتان بدهید احتمال پریدن وسط حرف هایش بیشتر می شود. وقتی وسط حرف های او بپرید تصور می کند که حرف هایش کوچک ترین اهمیتی برای شما ندارد و این بدون شک پایان خوبی نخواهد داشت.

 • از گفتگوهای سخت پرهیز می کنیم

بعضی مسائل هستند که صحبت کردن درباره آن ها به بحث و جدل ختم می شود. بنابراین هر دو تصمیم می گیرید که درباره آن مسئله اصلا هیچ صحبتی نکنید.

۴ راه کار برای تغییر

 • چند لحظه سکوت

زمانی که احساس می کنید عصبانی هستید و از او انتقاد می کنید یک قدم عقب نشینی کنید. شما نیاز دارید که یک لحظه فکر کنید و حتی چند لحظه از او دور شوید. اگر هیچ کدام نتوانستید آرام شوید بحث را به زمان دیگری موکول کنید. احساسات اجازه داشتن مهارت های ارتباطی سالمی به شما نمی دهد.

 • از واژه های “من” و “ما” استفاده کنید

استفاده از جمله هایی چون “من احساس می کنم” “من نگرانم” و… بهتر از جمله هایی مثل “تو این کار را کردی” است. به علاوه با استفاده از واژه “ما” به همسرتان می فهمانید که رابطه تان را به عنوان یک گروه پذیرفته اید.

 • وسط حرف هایش نپرید و مراقب زبان بدن تان باشید

به جای این که حرف هایش را قطع کنید خیلی راحت می توانید صبر کنید تا نوبت شما برسد. در عوض به حرف هایش دقیق گوش دهید تا کاملا آن را درک کنید. به حالات صورت و زبان بدن او دقت کنید تا بیشتر متوجه منظورش از حرف هایی که می گوید بشوید.

 • درباره هر موضوعی با هم صحبت کنید

سعی کنید با موضوعات مهم و گفتگوهای سخت رو به رو شوید. رابطه سالم رابطه ای است که دو نفر به عنوان یک گروه بتوانند با تمام مسائل کنار بیایند. هر چه از این موضوعات و گفتگوها بیشتر داشته باشید بیشتر به رابطه ای که دارید اعتماد می کنید.

هر چه بیشتر روی مهارت های ارتباطی خودتان کار کنید رابطه سالم تری خواهید داشت.

منبع
 • دسته بندی : موفقیت در زندگی
 • نویسنده : صدر
 • تعداد بازدید : 13 بار
 • تاریخ انتشار : پنج شنبه 19 بهمن 1396
 • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید