• افزودن سایت به علاقه مندی ها
 • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ

بیوگرافی محمود جولایی؛ متخصص قانون جذب

بیوگرافی محمود جولایی؛ متخصص قانون جذب

مصاحبه با مهندس محمود جولایی مربی رشد فردی و موفقیت که پس از سال‌ها سفر، مطالعه و تألیف کتاب‌های مختلف تصمیم گرفت کار آموزش را جدی شروع کند. آقای جولایی فارغ‌التحصیل رشته مهندسی علوم دریایی بوده و تا مقطع کاپیتانی کشتی‌هایی اقیانوس پیما با سفرهای نامحدود (Master Marainer – unlimited) درس خوانده و ۲۵ سال سفر و جهانگردی کرده و به قول معروف پیراهن تجربه پاره کرده است. ایشان در طول این مدت از کار ...

مصاحبه با مهندس محمود جولایی مربی رشد فردی و موفقیت که پس از سال‌ها سفر، مطالعه و تألیف کتاب‌های مختلف تصمیم گرفت کار آموزش را جدی شروع کند.

آقای جولایی فارغ‌التحصیل رشته مهندسی علوم دریایی بوده و تا مقطع کاپیتانی کشتی‌هایی اقیانوس پیما با سفرهای نامحدود (Master Marainer – unlimited) درس خوانده و ۲۵ سال سفر و جهانگردی کرده و به قول معروف پیراهن تجربه پاره کرده است. ایشان در طول این مدت از کار تحقیق و مطالعه عقب نمانده و ۵ جلد کتاب نیز در کارنامه تألیف و ترجمه ایشان قرار دارد.

ایشان را در برخورد اول بسیار صمیمی می‌بینید و در همان چند دقیقه گفتگوی با ایشان متوجه سادگی بیان، تجربه و دانش ایشان در حوزه موفقیت و روانشناسی و مهارت‌های رشد فردی می‌شوید.

 • خوب استاد جولایی اول از رشته و شغل جذابتون بگید برامون، شما واقعاً کاپیتان هستید؟

درود سلام دارم خدمت شما و مخاطبین این گفتگو. تعجب می‌کردم اگر نمی‌پرسیدید. این شغل ما در برخورد اول همیشه پرسش برانگیز هست. بله من کاپیتان کشتی‌های اقیانوس پیما هستم و شغلم را با همه چالش‌هایش دوست دارم. تو این سال‌ها چند بار کره زمین را دور زدم و تقریباً اکثر کشورهای جهان را به‌جز چند کشور سفر کردم و این شاید بهترین اتفاق در کسب تجربه روانشناسی اجتماعی و آموختن از ملل مختلف بوده.

 • چطور شد به فکر کار آموزش افتادید؟

من حدود ۱۲ سال پیش بود که سؤال دختر خوبم جرقه تغییر زمینه مطالعاتی من را ایجاد کرد. سؤال غزاله در سن ۸ سالگی این بود که بابا چرا بعضی آدم‌ها ماشین خوشگل دارن و خیلی‌ها ندارن؟

عجیب بود که برای اولین بار من هیچ پاسخ مشخص و درستی برای این پرسش نداشتم. به دخترم قول دادم برم تحقیق کنم و جوابش را حتماً به او بگویم. در سال ۱۳۹۱ با چاپ کتاب رازها و نیازهای موفقیت ایرانی که در واقع اولین کتاب حوزه روانشناسی موفقیت نوشته یک ایرانی بود من این پرسش دخترم را که در واقع فرمول و راز موفقیت چیست را پاسخ دادم؟ در دوران تحقیق و مطالعه به‌قدری از این کار خوشم آمد که تصمیم گرفتم روزی حتماً تجربیات خودم را در اختیار هم میهنان خودم قرار دهم.

 • مردم شما را به‌عنوان مدرس قانون جذب و موفقیت فردی می‌شناسند. در مورد آن کمی برایمان توضیح دهید.

بگذارید من قصه قانون جذب خودم را برایتان تعریف کنم.

من با شغلی که داشتم خودم را آدم موفقی می‌دانستم و همه چیز در زندگی من آرام و آهسته پیش می‌رفت تا اینکه ناگهان متوجه شدم قایق زندگی من به لبه آبشاری رسیده و در عرض یک هفته عجیب قایق قصه زندگی من سقوط کرد که در ۵ فایل صوتی این داستان باورنکردنی را توضیح دادم. اینجا بود که دچار تناقض و تردید درونی شدم و پس از جنگیدن با شکست و نبودی نهایتاً یک تصمیم عجیب و کمک خداوند من شرایط را تغییر داد. در این دوره من مجدداً کتاب‌های بسیاری را که قبلاً خوانده بودم، مطالعه کردم. با دیدن فیلم راز یا همان قانون جذب و بعداً خواندن کتاب‌های مختلف در این حوزه متوجه شدم بهترین روش برای تغییر شرایط را پیدا کردم. اوایل کمی تردید داشتم چون من آدم مذهبی بودم و تعالیم قانون جذب را کمی مغایر باورهای دینی تصور می‌کردم. اما خیلی زود متوجه شدم می‌توان باورها و اعتقادات دینی خود را داشته باشی و تازه بعدها متوجه شدم قانون جذب من را بیشتر به خدا نزدیک کرد. من قانون جذب را بافرهنگ و باورهای ایرانی اسلامی خودم تلفیق کردم و بعد دیدم باز کم هست. آموخته‌های اصول روانشناسی و موفقیت را نیز چاشنی آن کردم و دوره استادی قانون جذب به وجود آمد. این دوره را در سایت راز موفقیت ارائه می‌کنم و با بازخوردهایی که از کاربران گرفتم تصور می‌کنم، الآن پس از ویرایش‌های مختلف، تمام رمز و رازها برای تغییر را دارد.

 • تفاوت و مزیت آموزش قانون جذب شما چیه به نظرتون؟

واقعیت این هست که من آموزش را دوست دارم. پیشنهاد تدریس علوم تخصصی به من شد و برای این کار شما باید مدرک (TFT) برای اخذ این مدرک به خارج از کشور رفتم و در این دوره من تازه فهمیدم برای مربیگری و کوچینگ شما علاوه بر تخصص، باید مهارت آموزش‌های تئوری و عملی را نیز بر اساس متدهای نوین و استانداردهای جهانی بلد باشید.

تفاوت آموزش قانون جذب من، استانداردهای آموزشی است. یعنی فقط ارائه پرسش و مشکل نیست. من بدون اینکه دانشجوی من متوجه شود در کنارش قرار می‌گیرم و هم سفر او در مسیر شناخت خود و مسئله او حرکت می‌کنم. ریشه مسائل و مشکلات را ارائه می‌کنم و بعد مهم‌ترین مزیت دوره استادی قانون جذب در ارائه راهکار و تمرین بسیار زیاد است. شما در این دوره و تمام دوره‌های من با خواندن و نوشتن آشتی می‌کنید و لامپ‌هایی در ذهنتان روشن می‌شود. آگاهی انگیزه خواستن شرایط بهتر می‌شود. ذهنتان به چالش کشیده می‌شود و اهدافی بزرگ و ارزشی که برای خود روشن و واضح مشخص کردید، شما را از زمین می‌کند و در یک سفر خیالی به سرزمین رویاهایتان رهنمون می‌کند.

من راز دوره‌های خودم را برایتان گفتم. آگاهی و تجربه و راهکار در اختیار شما قرار می‌دهم و خودم نیز مستقیم از طریق تلگرام تمام طول دوره در کنارت هستم. آیا این شگفت انگیز نیست به نظر شما؟

 • چقدر جالب. واقعاً باید برای کار آموزش هم آموزش دید این را موافقم. در مورد کتاب عزت نفس هم توضیح دهید که چرا این کتاب این‌قدر بحث برانگیز شده؟

بله من هم با شما موافقم باید برای آموزش بسیار آموزش دید و راز دیگر من این هست که اولین دانشجوی دوره‌ها و کتاب‌های خودم هستم. اگر نیاز از درون من قلیان نکند اگر مشکل مخاطب مشکل من در گذشته نبوده باشد، احتمالاً نمی‌توانم پیام آموزشی و روش تغییر را به‌درستی انتقال دهم.

با همین دید کتاب “عزت نفس روی میز شام” شکل گرفت.

در مورد اهمیت عزت نفس هم همین‌قدر بگویم که به نظر من:

زندگی صاحبی دارد و صاحب آن عزت نفس است.

کتاب عزت نفس روی میز شام، روایت داستان کودکی و نوجوانی خودم هست. من واقعاً در نوجوانی از عزت نفس بسیار پایینی برخوردار بودم. آدمی درون‌گرا، خجالتی، ترسو، ارتباطات ضعیف داشتم. بعدها متوجه شدم فرصت‌های بزرگی را از دست می‌دهم و روزی تصمیم گرفتم به این شرایط و محدودیت‌ها پایان دهم. کتاب حاصل تحقیقات و تجربیات شخصی این دوره هست. جنجالی بودن کتاب به خاطر این هست که خواننده زندگی خود را در کتاب و کتاب را در خود می‌بینید. کتاب آن‌قدر به خواننده نزدیک می‌شود که به قول یکی از دوستان آدم می‌ترسد که نکند رازهای من را نویسنده می‌داند.

کتاب گام به گام با شرح درد و ارائه مرهم، خواننده را به سرزمین عزتمندی راهنمایی می‌کند. سفر زیبای تغییر عزت نفس را من به همه جوانان خوب کشورم توصیه می‌کنم. چون بر این باورم همه ما محدودیت‌هایی داریم و تفاوت در میزان و مقدار آن است. به‌زودی با کتاب جدیدم “اعتماد به نفس روی میز شام” سفر دیگری را یا شما آغاز خواهم کرد.

 • یکی از ویژگی‌های خوب شما خوش صحبتی و کلام نافذی است که آدم لحظه به لحظه لذت میبره. این از کجا آمده آقای جولایی.

ممنونم از تعریفتون.

من فکر می‌کنم این اتفاق اگر این‌گونه که می‌فرمایید باشد به خاطر شغل و دوران بسیار طولانی تحصیل در این رشته باشد. شاید باورتان نشود برای اخذ مدرک شایستگی کاپیتانی سفرهای نامحدود مجبور می‌شوید خیلی بیشتر از یک مدرک دکتری درس بخوانید و دوره‌های مختلف جانبی بگذرانید.

در کنار تحصیل سفر انسان را پخته می‌کند و تمام عمر کاری من سفر بوده. من از مردم کشورهای مختلف خیلی چیزها آموختم و از این جهت سپاسگزار خدای خودم هستم که این فرصت را داشتم.

و البته مطالعه همه زندگی من را تسخیر کرده و توصیه همیشگی من خواندن کتاب خوب و مفید و مرتبط با تخصص افراد است.

 • اگر بخواهید قانون جذب را در یک پاراگراف توصیف کنید چی میگین؟

قانون جذب یک نگاه امید بخش به زندگی است. قانون جذب توضیح من نیز می‌توانم هست. قانون جذب باور احساس نزدیکی به خداوند رحمان است. قانون جذب بیرون کشیدن جنگاور درون و تلاش برای به دست آوردن رویایی ترین خواسته‌هایی خود است. رؤیاهایی که در گذشته به ما گفته شده بود، حتی فکرش را نکن، چون آن‌ها برای از ما بهتران است.

قانون جذب باور خود، ایجاد احساس ارزشمندی، تلاش برای جذب بهترین‌ها و ایمان و اعتقاد به خدا در تجلی نور رحمت در زندگی است.

قانون جذب می‌گوید افکار قدرتمند و مثبت تو در جهان هستی، اتفاقات و شرایط مثبت و خوبی را متجلی خواهد کرد. قانون جذب شکر و سپاسگزاری لحظه به لحظه داشتن حال خوب و زندگی رویایی، پر از موفقیت‌های بزرگ و کوچک است.

 • دسته بندی : موفقیت در زندگی
 • نویسنده : عزیز
 • تعداد بازدید : 39 بار
 • تاریخ انتشار : سه شنبه 26 دی 1396
 • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید