• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ

چگونه می شود میل جنسی را کنترل یا کاهش داد؟

چگونه می شود میل جنسی را کنترل یا کاهش داد؟

به گزارش تاپ گذر به نقل از دو نفره؛ میل و اشتیاق زیاد به داشتن ارتباط جنسی لزوما بد و اشتباه نیست. اما گاهی اوقات پیش میاد که میل جنسی زیاد چه در بین مجردها و چه متأهل ها ممکنه دردسر ساز باشه و چون شخص نیاز جنسی زیادی داره برای رفع این نیاز مجبور به خود ارضایی یا رفع نیاز خارج از قوانین و عرف میشه. از طرفی در بین زوجها هم ممکنه گاهی یکی از دوطرف شرایط لازم برای آمیزش جنسی بیش از حد رو نداشته ...

به گزارش تاپ گذر به نقل از دو نفره؛ میل و اشتیاق زیاد به داشتن ارتباط جنسی لزوما بد و اشتباه نیست. اما گاهی اوقات پیش میاد که میل جنسی زیاد چه در بین مجردها و چه متأهل ها ممکنه دردسر ساز باشه و چون شخص نیاز جنسی زیادی داره برای رفع این نیاز مجبور به خود ارضایی یا رفع نیاز خارج از قوانین و عرف میشه. از طرفی در بین زوجها هم ممکنه گاهی یکی از دوطرف شرایط لازم برای آمیزش جنسی بیش از حد رو نداشته باشه این شرایط شامل آمادگی روحی و جسمی نامساعد یا اینکه فاصله و دوربودن زن و شوهر بعلت شرایط کاری و تحصیلی یا دلایل مختلف دیگه ممکنه باشه. در این مطلب با راهکارهایی برای کنترل و کاهش میل جنسی بیشتر آشنا میشیم.

کنترل و کاهش میل جنسی با مشاوره پزشکی

قطعا مطمئن ترین راه برای کنترل و کاهش میل جنسی و ترک خودارضایی مشورت با پزشک هست. گاهی اوقات میل زیاد جنسی میتونه نشونه ای از بیماری های خاص روحی روانی یا جسمی باشه و اگر پزشک مشکوک به اعتیاد جنسی باشه شخص مورد نظر رو به یک روانشناس معرفی میکنه و یا با تشخیص درست داروهای کاهش دهنده میل جنسی تجویز میکنه.

در معرض محرک های جنسی قرار نگیرید

کسی که میل جنسی زیادی داره معمولا با دیدن کوچکترین صحنه ها و محرک های جنسی ممکنه تحریک شه. برای کنترل و کاهش میل جنسی و منحرف کردن ذهن از خودارضایی از دیدن عکس، فیلم و کلیپ های پورن خودداری کنین، لباس تنگ و جذاب که اندام جنسی تحت فشار باشه نپوشین، مدت زمان استحمام رو به حداقل ممکن برسونید و در این زمان با پخش موزیک هایی با ریتم تند و بیربط به جنس ذهن رو منحرف کنین. تا جایی که امکان داره از برخورد با افرادی که ممکنه باعث تحریک شما بشن دور باشین و بشکلی بخوابید که اندامهای جنسی در تماس مستقیم با بستر نباشن و تحت فشار قرار نگیرن.

کاهش میل جنسی و ترک خود ارضایی با ورزش

فعالیتهای ورزشی و تخلیه ذهنی به کمک ورزش یوگا و بطور کلی فعال نگهداشتن بدن، راه بسیار موثری برای تخلیه انرژی هست که میتونه نیاز شدید بدن به رابطه جنسی، جنس مخلف و درنتیجه خود ارضایی رو خنثی کنه تا ذهن و بدن از نداشتن رابطه جنسی در آرامش قراربگیره.

انتخاب فعالیت های سرگرم کننده برای مشغولیت ذهن

بهتره برای دور کردن ذهن از مسائل جنسی، فعالیت های سرگرم کننده و جذابی رو انتخاب کنین که جایگزین مناسبی بجای افکار جنسی باشن. گردش، پیاده روی، مسافرت، مطالعه، ثبت نام در باشگاه ورزشی، کوهنوردی، انواع فعالیت های هنری و فنی و هر کار رضایت بخشی که بتونه باعث سرگرمی و به نوعی خستگی مفید ذهنی و بدنی باشه و شرایط لازم برای تفکرات جنسیتی رو خنثی کنه میتونه مفید باشه.

مصرف خوراکی های کاهش دهنده میل جنسی

بعضی خوراکیها مثل سیر و پیاز، موز، مشروبات الکلی، خرما و فلفل و تخم مرغ خاصیت محرک جنسی دارند پس بهتره کمتر مصرف بشن و در عوض از خوراکی هایی که باعث کاهش میل جنسی میشن مثل پنیر، دانه سویا، ذرت بو داده، کلم بروکلی، چغندر(لبو)، غذاهای فراوری شده، نعنا و میگو استفاده کنید.

کاهش میل جنسی با مصرف سویا

قطعا با منحرف کردن ذهن، تمرکز روی مسائل غیر جنسیتی و دور بودن از محرکهای جنسی و رعایت سایر موارد مفید تا حدودی میشه میل جنسی رو کاهش داد.

منبع
  • دسته بندی : سبک زندگی
  • نویسنده : صدر
  • تعداد بازدید : 34 بار
  • تاریخ انتشار : پنج شنبه 28 دی 1396
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید