• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ

8 خاصیت شگفت انگیز جینسنگ

8 خاصیت شگفت انگیز جینسنگ

شاید در مورد جینسینگ چیزهایی شنیده‌اید، این ماده یک عنصر کلیدی در نوشیدنی‌های انرژی زاست. هنوز هم این ریشه گیاهی جادویی دارای مزایای شگفت انگیز بسیاری است. جینسینگ در سراسر آسیای شرقی و شمال آمریکا کشت می‌شود اما یک گیاه سنتی چینی است که سال‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفته است. گفته می‌شود جینسینگ آمریکایی به آرامش بدن کمک می‌کند در حالیکه جینسینگ آسیایی باعث افزایش انرژی بدن خواهد شد. مزایای ...

جینسینگ ginseng

جینسینگ ginseng

شاید در مورد جینسینگ چیزهایی شنیده‌اید، این ماده یک عنصر کلیدی در نوشیدنی‌های انرژی زاست. هنوز هم این ریشه گیاهی جادویی دارای مزایای شگفت انگیز بسیاری است. جینسینگ در سراسر آسیای شرقی و شمال آمریکا کشت می‌شود اما یک گیاه سنتی چینی است که سال‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفته است. گفته می‌شود جینسینگ آمریکایی به آرامش بدن کمک می‌کند در حالیکه جینسینگ آسیایی باعث افزایش انرژی بدن خواهد شد. مزایای کمتر شناخته شده جینسینگ در سراسر جهان گزارش شده است. در این مقاله قصد داریم برخی از فواید شگفت انگیز جینسینگ را بیان کنیم.

۱.بهبود عملکرد شناختی با خوردن جینسینگ:

هیجان انگیز‌ترین ادعای گزارش شده در مورد جینسینگ، کیفیت تقویت کننده مغز از طریق این گیاه است. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد جینسینگ دارای مزایای بسیاری بر روی عملکرد شناختی، رفتاری و کیفیت زندگی است. مطالعات دیگر نیز مشخص می‌کند که نوشیدن ۱۵۰ تا ۳۰۰ میلی لیتر از شیر غنی شده با جینسینگ می‌تواند عملکرد شناختی مغز را بهبود ببخشد.

۲.فواید جینسینگ در درمان و مبارزه با آنفلونزا:

مصرف منظم جینسینگ می‌تواند در درمان و پیشگیری از آنفلونزا مفید باشد. اگر شما نیز از این بیماری رنج می برید باید کمی جینسینگ بخورید. گزارشات منتشر شده در مجله بین المللی داروهای مولکولی نشان می‌دهد که جینسینگ در مبارزه با آنفلونزا بسیار مفید است.

۳.خواص جینسینگ برای پیشگیری از دیابت:

این ریشه شگفت انگیز می‌تواند در درمان و پیشگیری از دیابت مفید باشد. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد مصرف جینسینگ سطح قند خون را کاهش داده و در نهایت خطر ابتلا به بیماری دیابت را می‌کاهد. جینسینگ قرمز کره‌ای می‌تواند یک مکمل سودمند برای دیابت نوع ۲ باشد زیرا باعث تنظیم سطح گلوکز می‌گردد.

۴. جینسینگ و کاهش خطر ابتلا به سرطان:

مصرف منظم جینسینگ آمریکایی می‌تواند خطر ابتلا به بیماری سرطان را کاهش دهد. البته دانشمندان و محققان زیادی بر روی این ادعا در حال تحقیق هستند. جامعه سرطان در آمریکا بیان می‌کند که آزمایش‌های بالینی برای تعیین تاثیر این گیاه بر روی افراد نیاز است. هنوز هم تعدادی مطالعه تجربی آسیایی نشان می‌دهد که جینسینگ برای کاهش خطر ابتلا به سرطان می‌تواند موثر باشد.

۵.کاهش و درمان اثر اختلال ADHD با مصرف جینسینگ :

یکی ازمزایای شگفت انگیز جینسینگ درمان اختلال ADHD است. بیشتر تحقیقات انجام شده ادعا می‌کنند که مصرف جینسینگ می‌تواند نشانه‌های ADHD در کودکان و نوجوانان را کاهش دهد. نتایج امیدوار کننده در یک مطالعه کره‌ای نشان داده شده است. هر چند تحقیقات بیشتری برای تایید این ادعا نیاز است.

۶.بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن با جینسینگ:

در طول زندگی، سیستم ایمنی بدن ما دوره‌های بالا و پایینی را تجربه می‌کند. این موضوع به خاطر تغییر سبک زندگی، موقعیت و سایر محرک‌های بیرونی است. خوشبختانه، بیشتر مطالعات تجربی نشان می‌دهد که جینسینگ آمریکایی می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند وعملکرد آن را بهبود ببخشد. بنابراین اگر شما نیز به ریکاوری و بازیابی سریع سیستم ایمنی بدن خود نیاز داشتید می‌توانید از این گیاه به عنوان یک مکمل طبیعی استفاده نمایید.

۷. جینسینگ و افزایش انرژی فیزیکی و ذهنی:

یکی از مزایای اصلی مصرف جینسینگ؛ توانایی آن در افزایش سطح انرژی بدن است. برای سال‌ها، این گیاه در نوشیدنی‌های انرژی زا ، مکمل‌های دارویی و چای‌ها مورد استفاده قرار گرفته است.میلیون‌ها نفر بر روی عملکرد این گیاه تکیه کرده‌اند. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد ریشه گیاه جینسینگ در کاهش خستگی بیماران مبتلا به سرطان مفید بوده است. بیشتر ورزشکاران نیز از این گیاه برای افزایش سطح انرژی خود استفاده می‌کنند.

۸. جینسینگ کاهش اثرات اختلال نعوظ:

مردان مبتلا به اختلال نعوظ معمولا از استرس‌های روانی بی سابقه‌ای رنج می‌برند. با این حال ، اختلال در نعوظ دیگر نباید به عنوان یک مشکل غیر قابل درمان در نظر گرفته شود. بر اساس مطالعات انجام شده در کره، ۶۰ درصد از مردانی که از مکمل‌های حاوی جینسینگ به طور منظم استفاده می‌کردند، بهبود قابل توجهی در اختلال نعوظ خود گزارش کرده‌اند. به طور مشابه، یک مجله بریتانیایی دریافته است که جینسنگ قرمز در درمان اختلال نعوظ موثر است. جینسنگ یک درمان طبیعی امیدوار کننده برای مردان نا امید سراسر جهان است!

منابع: جینسنگ / ginseng

  • دسته بندی : داروهای گیاهی
  • نویسنده : عزیز
  • تعداد بازدید : 49 بار
  • تاریخ انتشار : شنبه 28 مرداد 1396
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید